От мобилни телефони до цифрови камери
neillmakoli - специалист
Кабела с филтъра отива към телевизора, и понеже искам да пусна сигнал към втори телевизор затова търся такъв филтър.
На кои сплитери казваш качествени?
Аз купих един от 3 лв, друг нямаше.
velas - специалист
neillmakoli написа:
Кабела с филтъра отива към телевизора, и понеже искам да пусна сигнал към втори телевизор затова търся такъв филтър.
Хм, явно се опитват да предпазят модема и телефона по странен начин.
Значи след филтъра може да си сложиш сплитер 1/2. Втория телевизор ще ти свали качеството на картината на първия, но при аналоговия тунер няма да има съществено значение.
neillmakoli написа:
На кои сплитери казваш качествени?
Аз купих един от 3 лв, друг нямаше.
Горе на снимката.
Този сплитер от 3лв можеш да го засилиш към коша.
rusev - специалист
Този филтър, който си показал на снимката каквото с него такова и без. У нас имам сложени два такива, наистина ми ги сложиха от кабелната, два за телевизорите и третия кабел без филтър отиваше в кабелния модем. Сегса вече нямам модем, но имам трети телевизор и не ми пречи да си вземам сигнал от разклониоето на сплитера, което няма филтър. Разлика в картината не се намира.
sasooooooooo - "специалист"
Филтъра доколкото знам се слага за да обира възникналия брум от не-добре настроени усилватели по мрежата.
Zurlata - специалист
...

Прикачен файл

Za filtara.JPG
Za filtara.JPG (26.82 KиБ) Видяна 10919 пъти
vanko68 - специалист
Зурлата е прав.Премести го го смело на входа на сплитера без да се притесняваш.Не ти трябва втори такъв.
Zurlata - специалист
Аз имам усилвател за кабелна телевизия(навързал съм 5 телевизора :lol: ) и си има вграден High Pass филтър като го цъкам ON OFF никва разлика в картината....
То по принцип самите ТВ приемници (телевизори) си имат такъв LC - филтър на входа още.

п.п. Иване , мир... :) ?
cvetanmu - специалист
Въпросния филтър е поставен да предпазва обратния канал за интернет от шум.Разклонението за втори тв може спокойно да се направи след този филтър с един сплитер,без това да навреди на интернета.
Johny - майстор
Mисля, че е същия като този. Задачата му е да предпази TV-то от смущеня внасяни от компютри, чиито изход е подключен към телевизора.

Прикачен файл

P5190708.jpg
P5190708.jpg (48.51 KиБ) Видяна 9975 пъти

Тема "Филтър за кабелна ТВ" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: