• 1
  • 2
От мобилни телефони до цифрови камери
stefan_gb - специалист
:) на клемите няма 400А ток ... и дори 40А barekov1 , има разлиа в потенциялите на две точки тоест (напрежение) . Как протича ток без консуматор ??Помисли какво си написал .С аерометър няма да установиш дали е годна акомулаторната батерия. Темата е как да се направи защита за инверторчето.
barekov1 - специалист
Човека иска схема, която да защити АБ от разреждане. Тази схема как ще разбере кога АБ е разредена? Като напрежението стане 11 волта?? Тогава ще е твърде късно! Не,че искам да споря, но това е мое мнение. При стартиране тока е доста голям! Може и повече от 400А. Зависи от ДВГ. Тока се мери с товарна вилка!
ELEMENTAL - специалист
Barekov1, прави си труда да прочиташ цялата тема преди да постваш мнение! Иначе щом смяташ, че по някаква причина предложената от мен схема няма да работи адекватно, предложи ти някоя по-добра :wink: .
barekov1 - специалист
ELEMENTAL не знам тази схема как ще разбере дали АБ е разредена за да изключи инвертора, и да остане ток да запали колата :?
ELEMENTAL shemata ti raboti, no se aktivira malko kusno i kogato e izklu4ila ve4e e kusno (startera ne moje da zavurti) ima li nqkakuv na4in da se prepravi da izlku4va po rano. mersi predvaritelno
ELEMENTAL - специалист
На мястото на R2 сложи тример.Така ще можеш да го променяш напрежението на изключване в доста големи граници.Иначе, напрежението на изключване на схемата (без внесени корекции в стойностите на елементите) е 11V.Може да не е достатъчно за да "завърти" стартера, но пък е предостатъчно за да предпази акумулатора от дълбок разряд.
lov - майстор
icooo0 написа:
ELEMENTAL shemata ti raboti, no se aktivira malko kusno i kogato e izklu4ila ve4e e kusno (startera ne moje da zavurti) ima li nqkakuv na4in da se prepravi da izlku4va po rano. mersi predvaritelno
Подпирай от долната страна на ценера с още няколко изправителни диодчета от серията 1N... Като имаш в предвид че един диод ще ти промени напрежението на изключване с 0,6V. Тъй че опитно ще ти е по лесно да видиш кога ще изключи. Принципно схемното решение не ми харесва защото ценерите не са термо стабилни но може да се опита първо с такова по елементарно изпълнение.
ELEMENTAL - специалист
TL431 НЕ е ценеров диод, а освен това е и термостабилизиран ( http://www.fairchildsemi.com/ds/TL/TL431A.pdf ).Иначе бих казал, че използването на изправителни диоди в случая е неоправдано.
lov - майстор
Извинявам се поста го пусна по никое време през ноща и бях вече доста изморен. А и до това време си бих главата с подобно схемно решения за напрежение 1,5V. Умората явно си е казала вече думата. Сори
mersi mnogo shemata ve4e raboti prekrasno nqma da mi se nalaga da butam ako zabravq CD-to
  • 1
  • 2

Тема "Прексъване на верига при пад на напрежението" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: