От мобилни телефони до цифрови камери
здравейте искам да свържа цифровия приемник (булсатком) към монитора на компютъра монитора има само vga вход а приемника има скарт компонент и av казаха ми че мога да си направя кабел между компонент и vga 4ета по разни форуми има схеми ама не стават или аз не го правя както трябва та ако може някои да каже кава то4но схема да използвам ще сам му много благодарен.....

Ето и снимка на приемника Изображение
KIBRIT - специалист
Снимката не я виждам,но виж за някакъв преходник !
http://mallbg.com/products.php?cat=67
stefan_gb - специалист
http://www.maplin.co.uk/Module.aspx?Mod ... &U=strat15

Не е много лесно поне според мен. Горе има готов кабел.
petromaniq - специалист
Кое ще обработва синхронизацията. И какво общо имат комп. монитори с телевизорите ?
velas - специалист
love-idol написа:
здравейте искам да свържа цифровия приемник (булсатком) към монитора на компютъра монитора има само vga вход а приемника има скарт компонент и av
Упражнението става само с външен ТВ-тунер.
Защо да е необходим тв тунер като се предава видео сигнал. Все пак човека не се опитва да забие антена в монитора си, нали?
Аз се опитвам да разреша същия проблем.
Имам LCD монитор с VGA и DVI входове. Купих си преходник HDMI to DVI(наред с изброените на колегата изходи, моя приемник има и HDMI). По форуми четох, че цифровите приемници работели на 50Hz, а почти всички монитори на 60Hz. Обадих се на доставчика и те от разстояние ми настроиха приемника на 60Hz. Ефекта беше следния: изкарва образ, на който показва зареждане на рестартиралия приемник до 100%, след което картината изчезва(черен екран) и от време на време премигва половинчат сигнал от приемника. Това е при настройка на сканирането от PAL на 720p. A при рестартиране на 1080i става същата работа, но се добавя прозорец с надпис INPUT NOT SUPPORTED (монитора ми не поддържа такова сканиране щото е 1650х1050).
Доставчика ми не знаеше защо не мога да получа образ. Предположих, че е от HDCP криптирането, с което се подава сигнала от HDMI, но погледнах в спецификациите на монитора ми (Samsung SyncMaster 226bw) и там пишеше, че DVI входа ми поддържа HDCP.


Сега мисля да опитам по аналогов път.
Единствения видим за мен вариант е Component to VGA. Виждам по нета кабели само в посоката VGA to Component. Предполагайки че не са двупосочни ме мъчи следния въпрос.
Продава, ли се кабел, който да е изрично посочен като Component to VGA или е необходим излишно скъп преобразувател? Ще съм ви много благодарен ако ми помогнете с компетентен отговор :prost:
velas - специалист
Дори и да намериш такъв кабел, кой ще ти синхронизира резолюцията и честотата?
От досегашните ми опити с всевъзможни приемници и монитори, много рядко ми се е случвало монитор да има пряка съвместимост с приемник...
hidrazin - майстор
Сори пич, ама само с кабел не става. Трябва ти нещо такова или подобно. Може и с външен тунер,
както ти писаха по-горе.
http://www.itshop.bg/product/1773/grand ... ertor.html
:partyman:
shadow__01 - майстор
Попитай доставчика дали могат да ти сменят приемника с някой друг модел който има VGA изход. Ще ти спести доста пари и чудене.
velas - специалист
Много малко приемници имат VGA изход...а какво остава на операторски приемник, който по дефолт е спънат на максимум... [-(

Тема "Component to vga" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: