• 1
  • 2
От мобилни телефони до цифрови камери
valeridechev - специалист
Здравейте!
Имам нужда от съвет и помощ. Първо и преди всичко искам да заявя, че съм лаик в областа, за това може да напиша и някоя не дотам смислена фраза или реплика. Такаааа..... ето и за какво иде реч:
По една или друга причина ми попаднаха няколко фото клетки от банкнотоброячна машина. Искам да ги използвам за направата на пресостат за хидрофорната ми уредба. (Направих си хидрофорна уредба за чудо и приказ!!) та искам да сложа едната клетка на високото налягане а другата на ниското. Следователно, като стигне стрелката на манометъра до клетката и засенчи датчика, чрез подходяща схемичка да прекъсне напрежението на бобината на контактора, който подава ток към помпата. И обратно, като пада налягането и стрелката на манометъра засенчи клетката, пак чрез подходящата схема да подава напрежение на бобината на контактора, който от своя страна да включи помпата.
Много е близо до броенето на банкноти, но не съм на ясно с електрониката...... :? ,
Предварително благодаря на всички взели участие!!!

Прикачен файл

Copy of DSC06932.jpg
Copy of DSC06932.jpg (29.74 KиБ) Видяна 4936 пъти

Прикачен файл

Copy of DSC06930.jpg
Ето и снимка
Copy of DSC06930.jpg (18.54 KиБ) Видяна 4938 пъти
Последна промяна от valeridechev на пет май 28, 2010 6:04 pm, променено общо 1 път.
lubomirlz - специалист
Я не си прави експерименти, ами вземи преброй двайсетина лева и си купи един пресостат.
valeridechev - специалист
lubomirlz написа:
Я не си прави експерименти, ами вземи преброй двайсетина лева и си купи един пресостат.
Това мнение е в стил "купи си сам" а не направи си сам...... Освен, че ми стана хумористично, по никакъв начин не ми помогна. А сега - сериозно, въпроса не е в парите. Аз си направих два пресостата. И двата работят безупречно. Само, че са с крайни изключватели и контактор. Ако някой прояви интерес, ще му пратя снимки, обяснение и т.н. Въпроса е в спортния дух и в това, че имам всички части. просто трябва да ги събера в действащо устройство. Мисля, че ми трябват няколко транзистора и кондензатор.... Който знае - да помага. :)
stiv1961 - майстор
Здравей,градски!Интересно ми е как си направил тези пресостати.Ако искаш на лични ми прати снимки,че моя хидрофор нещо се бъзика с мен.През десетина дни му връткам гайките.
valeridechev - специалист
Какво ви става, бе хора!?!?!? Тука само дърводелци и механици ли сме събрани!?!?!?! И никой не се сеща как да се свържата четирите жички излизащи от фотоклетката. Подсказвам - двете палят светодиода а другите две пущат ток, когато фотодиода е осветен а не пропущат, когато е затъмнен. Трябва да се усили сигнала на фотодиода и от там да се подаде на бобината на контактора.
Някой разбира ли на управление на улично осветление с фотоклетка? Това е същото. Уличното се пали с намаляване интензитета на осветеност. От там фотоклетката подава ток на контактор - той на лампите.......
Хайде някой да каже нещо по въпроса!!!!! :)
Justy - майстор
Ти първо обясни как ще прекараш стрелката на манометъра в процепа на оптрона :? Щото тук доста странни и безсмислени идеи сме видяли :wink: Професионалният уред за целта е пресостат - както ти каза колегата. Пак ще кажа - то бива, бива направи сам - ама нека да има някакви граници.
valeridechev - специалист
Justy написа:
Ти първо обясни как ще прекараш стрелката на манометъра в процепа на оптрона :? Щото тук доста странни и безсмислени идеи сме видяли :wink: Професионалният уред за целта е пресостат - както ти каза колегата. Пак ще кажа - то бива, бива направи сам - ама нека да има някакви граници.
Хм.....
Без коментар.....
MamaMy - майстор
Добре де. Отворения оптрон . ясно. Няма ли параметри, номер марка? То в нета има pdf за всичко ако знаеш какво да търсиш. Такива оптрони имам поне 20 вида най-различни от друга офис техника. Другото интересно е, как ще разхерметизираш манометъра или и той е от банкнотоброячната машина? :? :-D Има такива оптодвойки които са челни. Служат да разпознават наличието на хартия в касовите апарати примерно. ТАкива може да използваш през стъклото. За схема едва ли има готова. То такава дивотия едва ли някой ще си признае, че е правил. Сещам се, че имаше подобно запалване с оптрон на Трабанта. Може да откраднеш идея. Малко ще подскажа. "Генератор на ток"
valeridechev - специалист
MamaMy написа:
....................................... Малко ще подскажа. "Генератор на ток"
ОК...благодаря, ще се поразровя :idea:
popovvv - специалист
До Valeridechev,
Схемата която Ви изпращам е предназнзчена за преработване на класическа запалителна система на автомобил в безконтактна.Използван е оптрон с въздушна междина подобен на този, който показвате/естествено не е точно вашият/.Понеже схемата е предназначена за четиритактов четири цилиндров двигател, диска който се движи във въздушната междина на оптрона е с четири прореза.
Използването на тази схема за вашите нужди е възможно стига да можете да се справите с техническите трудности по монтирането на оптрона в манометъра и евентуалната замяна на стрелката с подобен диск/крайния транзистор КТ 809 е запушен когато във въздушната междина на оптрона се намира прорез/.Времето през което помпата ще работи или не ще зависи от ширината на прореза и плътния участък.Крайните транзистори ще трябва да управляват реле, което да включва/изключва контактора на помпата.Релето ще е за 12волта, а неговите контакти ще комутират тока на бобината на контактора.Правил съм схемата и Ви уверявам, че работеше много добре на една жигула.

Прикачен файл

scan0001.jpg
scan0001.jpg (62.26 KиБ) Видяна 4776 пъти
  • 1
  • 2

Тема "Фотоклетка за банкнотоброячна машина- съвети, справка, помощ" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: