От мобилни телефони до цифрови камери
Разглобих един от тези с червената капачка ще пробвам да сменя крушката с някое диодче дано свети по силно.Не съм профисионалист и не го ползвам скоро. Сменях ключовете в къщи и така разбрах.Благодаря ви!
hidrazin - майстор
Dqvola# написа:
Разглобих един от тези с червената капачка ще пробвам да сменя крушката с някое диодче дано свети по силно.
Не се занимавай с неща от които нищо не разбираш! Някой здраво ще го пере тока...
:partyman:
kosata - специалист
Мммм...,тоя Voltcraft си е цифра да му се не види!! http://www.conrad.com/ce/en/product/123 ... lti-Tester
sstefanov - майстор
Dqvola# написа:
Разглобих един от тези с червената капачка ще пробвам да сменя крушката с някое диодче дано свети по силно.
Сложи му 10W прожектор и ще свети още по-силно:

http://www.usolarshop.co.uk/images/XL/10w-LED-Flood.jpg
Абе може и да не разбирам,но нищо няма да ме спре да опитам.Да не забравяме че се живее всеки ден-веднаж се умира!
DMN - майстор
Dqvola# написа:
Абе може и да не разбирам,но нищо няма да ме спре да опитам.Да не забравяме че се живее всеки ден-веднаж се умира!
То номера е не да светне по-силно със светодиода, а че може и хич да не светне(което е най-вероятно) или пък да светне по-слабо и от оригиналната глим лампа, особено ако си стъпил на много добра електроизолация и така да те вкарва в заблуждение, че няма фаза. На светодоида му е необходим по-голям ток за да светне както искаш ти, а този по-голям ток трябва да мине и през твоето тяло. Аз не бих разчитал на светодиод за подобни цели и по този начин, дори и да е безопасно.
А вече колко може да е опасно за теб със светодиода, зависи от резистора вътре във фазомера.
hidrazin - майстор
По принцип пробниците от този вид които използват светодиоди си има платка с малко електроника и захранване.
Демек малка батерийка или батерийки. Иначе не стига тока за светодиода за да свети добре и да се вижда.
Ако пък се увеличи тока, вече не става безопасно за тоя дето го ползва.
В стандартните фазопоказатели резистора е в интервала 1,5 - 2 мегаома.
Така дори и да докоснеш фазата само през резистора тока през пръста на ръката/тялото ти няма да е по-голям от 0,2-0,3 микроампера.
А при този ток глимлампата ще свети доволно силно. Нещо непостижимо за светодиодите.
Схемата по принцип е такава:
Изображение
Моето обяснение за това че тези по магазините светят слабо е лошото качество на използваните глимлампи.
:partyman:
hidrazin - майстор
Само да добавя. Сега ме фана тръпката и теглих един чук на един от тези фазопоказтели с червената капачка. :-D
Вътре резистора е с цветен код - кафяв, черен, зелен. Демек са сложили 1 мегаом и пак свети слабо.
Подозренията ми се оправдават. Просто глимлампата е калпава.
:partyman:
Ники274 - специалист
hidrazin написа:
Само да добавя. Сега ме фана тръпката и теглих един чук на един от тези фазопоказтели с червената капачка. :-D
Вътре резистора е с цветен код - кафяв, черен, зелен. Демек са сложили 1 мегаом и пак свети слабо.
Подозренията ми се оправдават. Просто глимлампата е калпава.
:partyman:

Добре,че темата не е за телевизори,че като се развилнееш с тоя чук у вас ...... :lol:
hidrazin - майстор
Ники274 написа:
Добре,че темата не е за телевизори,че като се развилнееш с тоя чук у вас ...... :lol:
Що, какъв е проблема? Имам няколко дето въобще не ми дреме да ги прасна с някой чук. :lol:
Иначе съм потрошил над 2000 тона електроника (или поне съм участвал в потрошаването), но това е друга бира... :-D
Та просто навици, иде ми изотвътре...
:partyman:

Тема "Фазомер" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: