От мобилни телефони до цифрови камери
Здравейте всички,
предполагам,че на доста от вас се е случвало да бъдат излъгани от фазомер(да свети съвсем слабо и др.),китаиските буклуци пък "удрат".
Затова питам дали може някой да даде схема на "фазомер"(устроиство)което да подава звуков сигнал при наличие на фаза.
Приемам и савети за други тестери(сигурни) можещи да заместат фазомера.

Благодаря предварително.
inspo - майстор
Ако се беше поразровил из форума щеше да видиш това Уреди за измерване на напрежение
:tick:
В един от другите форуми където членувам има иконка ПОЛЗВАЙ ТЪРСАЧКАТА :prost:
Пробни лампи, мултицети и тем подобми уреди искат НУЛА ,а аз питам за уред които показва наличие на фаза само с една "сонда"(изключвам дц-клещите за ради габарити),а не да ми показва стоиност.
blv - специалист
Аз ползвам един от Валери груп, които е и усилен за клеми е идеален 7лв. Въпрос на свикване е да разбереш дали са 220в или 70в. Друг е въпроса за вътрешното съпротивление, дали си на стълбата, с дебели обувки, чисти ръце и т.н. Аз не се притеснявам ако се съмнявам да подам кокалчето на малкия пръст за да съм 10000% сигурен. НЕ ИЗПОЛЗВАИ ИДУКЦИОННИ ФАЗОУКАЗАТЕЛИ ТЕ МОГАТ ДА ТЕ УБИЯТ!!! :?
ArturDent - Почти Безобиден
"Фазомера", който искаш ти всъщност се казва Фазоуказател и се използва не за да провериш дали има фаза, а от два проводника да разбереш кой е с фазата. Като важи правилото - ако свети - това е фаза, а ако не свети - не се знае.
А фазомера е съвсем друг уред и много малко се използва в практиката, особенно подвижен....

На мен ако ми трябва да съм сигурен дали съм излючил фазата - давам на късо с отверката. В най-лошия случай - малко искри и толкова.
BAlexandrov - специалист
Аз си взех китайски евтин, който учудващо работи. Има режим и безконтактно - при доближаване до кабел с фаза свети. При допиране до проводника дава приблизително напрежение по скала 32-64-110-220 волта. Ако там даде 220 значи си е фаза иначе лампичката свети и на нула.
blv - специалист
Надявам се да не го ползваш, ако все пак държиш, се надявам да имаш достатъчно опит за да знаеш какво може да ти причини този уред на здравословно състояние!!!

И един съвет, когато си купуваш уреди за измерване искаи и декларация за съответствие !
mirk - майстор
Двупроводните пробници са по-сигурни от обикновен "фазомер" дори и най простия български като на първата снимка http://www.naidenkirov.com/products/articles.html
Светят по сигурно по простата причина че правят верига фаза - нула или две фази. А и винаги може да се ползва като обикновен "фазомер" като се допре с пръст едната сонда.
Здравейте аз съм нов тук.Търсих и преглеждах във форума но не намерих устройство на фазомер или фазоуказател не как е по правилно да го нарека.Аз не съм ел.техник и искам да си направя сам защото предлаганите на пазара светят много слабо.Благодаря!
iliya_i - майстор
Ами вземи един от тези дето не ти харесват и го отвори. Устройството е просто - глим лампа и резистор. Но не виждам как ще го подобриш. Това е просто указател има или няма фаза. За други проби има други уреди.

Тема "Фазомер" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: