От мобилни телефони до цифрови камери
gogo7777 - майстор
....и се използва не за да провериш дали има фаза, а от два проводника да разбереш кой е с фазата. Като важи правилото - ако свети - това е фаза, а ако не свети - не се знае.
...."не се знае" :lol: :lol: :lol:
.....а свети ли и на двата проводника.....хептем :-D
hidrazin - майстор
Човека може би донякъде има право. Бях взимал няколко от магазина с червени капачки отгоре.
Не съм гледал кой е производителя ама наистина светят много слабо.
Много слабо в сравнение със старите български фазопоказатели - имаше ги прозрачни и със жълта пластмаса.
Тези дето ми попаднаха в първия магазин (с червените капачки отзад) са и по-големи по размер от старите.
Наистина и аз не съм доволен от тях.
:partyman:
P.S. Сега изрових един от тези таша...ци.
На него има надпис:
120-250V~
Made in Germany

Изглежда така:
Изображение
iliya_i - майстор
Те Найден Киров - Русе още произвеждат: http://www.naidenkirov.com/products/articles.html
Изображение
Но магазините са пълни с всякакви други.
Junak - майстор
Безконтактен детектор на напрежение
Изображение
iliya_i - майстор
Junak написа:
Безконтактен детектор на напрежение
Изображение
Аз на това му нямам вяра. Подариха ми и един с батерии и светодиод. Свети при близост с кабел под напрежение, свети и при контакт с фаза, свети за щяло и нещяло. Но ъкъла ми идва слаб да позная кога защо свети
Последна промяна от iliya_i на пон яну 02, 2017 8:19 pm, променено общо 1 път.
Junak - майстор
Имай му, особено на "FLUKE"
iliya_i - майстор
To "FLUKE" никой не подарява. :-D
Но когато трябва да се проверяват клеми, близки на милиметри една от друга се доверявам на контактния метод.
Junak - майстор
iliya_i написа:
To "FLUKE" никой не подарява. :-D
Но когато трябва да се проверяват клеми, близки на милиметри една от друга се доверявам на контактния метод.
:thumbs:
ArturDent - Почти Безобиден
Абе що се занимавате с глупости.
Като не ви харесва как свети - купете си друг.
Има такива дето освен че светят и пищят. Аз имам един който и напрежение "показва".
Даже долу-горе го уцелва.
Ники274 - специалист
Аз съм с такъв уред и нямам никакви оплаквания.Спокойно си мериш пластините в контакта,без да те излъже.Има и копче за по-голяма чувствителност, където осветително тяло на тавана от 30-40см индицира дали има фаза.
Изображение

Тема "Фазомер" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: