От мобилни телефони до цифрови камери
nikigada - специалист
Какви са ти транзисторите и колко е кондензатора С2 ?
MPSA42 и J175 както са по схема, кондензатора го пробвах със 100 до 470 uF промяна нулева само със 100 го няма задържането при пускане както е описано в схемата. В момента е със 220 uF и е добре т.е. не задържа при включване.

Поздрави! :prayer:
MamaMy - майстор
nikigada написа:
Какъв е ефекта като накъсиш емитера и + на греца?
Искаш да кажеш колектора? Окъсявам потенциометъра Р в противен случай ако сложа резистор със стойност като по схемата - 1 мом изобщо на тръгва, т.е. ако повторя 1:1 схемата не работи.

Благодаря за съдействието!
Така трябва да се отпуши схемата на 100%. Ако нещо не е наред търсиш преди греца. Ако се отпушва е след греца. #-o

Прикачен файл

91387067.jpg
Последна промяна от MamaMy на съб окт 27, 2012 11:49 pm, променено общо 2 пъти.
nikigada - специалист
Сега не мога да кажа трябва да опитам. Какво да очаквам? По схема не е така!!!

Благодаря!
nikigada - специалист
Ще опитам какво ще стане. Колега ти имаш ли наблюдения върху схемата т.е. правил ли си я?

Поздрави!
MamaMy - майстор
Не съм я правил, но то не е необходимо условие. Нали други писаха, че са я правили и е тръгнала.
chano3891 - специалист
Здравеите направих схемата, но ми остана само транзистора j175 които немога да намеря в елимекс в момента също няма та може ли да се замени с някои друг транзистор може ли да стане с мосфет или трябва да е задължително jfet. ще съм много благодарен.
a_anastassov - специалист
chano3891 написа:
Здравеите направих схемата, но ми остана само транзистора j175 които немога да намеря в елимекс в момента също няма та може ли да се замени с някои друг транзистор може ли да стане с мосфет или трябва да е задължително jfet. ще съм много благодарен.
Не може с MOSFET, защото:
Ako няма подадено напрежение на гейта на JFET-а - той е отпушен, а при подадено напрежение той е запушен.
При MOSFET е обратно : има напрежение на гейта - отпушен, няма напрежение - запушен.
Т.е. JFET и MOSFET работят по различен (противоположен) начин.
Найденов - специалист
Ти вече си направил доста по тази схема, но погледни и това:
http://elektrotanya.com/files/forum/2011/06/u2008.pdf
Не съм я пробвал. В едно списание доста я похвалиха, но да кажат тези, които са по- наясно дали си струва.
П. С. На предната страница Хидразин дали не е показал точно нея? По- късно видях, че е на Атмел, но линкът,пуснат от Хидразин нещо не се отваря. :?
chano3891 - специалист
мерси за отговорите но от елимекс ми обещаха до 10 дни да доставят че нямали и на склад п-канални.
Ще изчакам и ще пробвам с тази пак ако не стане ще опитам и с другата.
chano3891 - специалист
Получих транзисторите и пробвах схемата с резистор 1mo не трагва поставих 150ko работи но тръгва от 100волта. Кои резистор да сменя за да тръгва от около 50 волта. Да вметна че и е с транзистор 2n5551 вместо mpsa42.

Тема "Помощ за ъглошлайф-схема за плавно стартиране" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: