От мобилни телефони до цифрови камери
Lisko - майстор
petkomz написа:
https://vikiwat.com/kutia-za-25''-tvard ... 30-bg.html
Един хард от лаптоп и с тази кутия, става преносима външна памет. Изпробвано.
Имам 2 такива кутии по 4-5 долара едната. Не са USB 3, ама са по-евтини.
lov - майстор
Да ползвам темата и малко помощ щото още влизам в нета през телефона. https://www.mediaworld.it/mw/toshiba-ca ... -697681--4
TOSHIBA Canvio Connect II 1TB по точно този щото не съм сигурен в линка дали ще се получи. Офертата е от друг магазин и ми идва доста под 100 лева.
kalpev - специалист
Lov, това е добър избор. Между другото, отзивите за TOSHIBA Canvio Connect II из нета са доста положителни, не се "задъхвал" при запис чрез редуване на малки и много големи по обем файлове. Предвид, че ще ти дойде под 100 лв, си е добра оферта, щом в Mediaworld при покупка на място струва 100Е.
Lisko - майстор
kalpev написа:
Lov, това е добър избор. Между другото, отзивите за TOSHIBA Canvio Connect II из нета са доста положителни, не се "задъхвал" при запис чрез редуване на малки и много големи по обем файлове. Предвид, че ще ти дойде под 100 лв, си е добра оферта, щом в Mediaworld при покупка на място струва 100Е.
Всеки хард записва повече мегабайти за секунда при големи файлове, отколкото при малки. Това е факт произтичащ от самата механика. Тоест истинско задъхване става при много на брой ситни файлове. Този да не би да е с подобрена механика на главите?
lov - майстор
Офертата в Mediaworld е 70 франка и не знам защо го виждаш така. И на други места го има на по тънко по около 50. тука и в една бакалия дето пазарувам с още 25% отстъпки на долу ми е направо без пари. Питах щото се шокирам от цената а нямам време да ровя. Утре ще го взема. :)
п.п. Разбрах що ти излиза така цената. Дал съм линк за Италия.
lov - майстор
Не мой да не се похваля крайна цена с отстъпките дето ползвам там 87 нашенски лева по курса за деня. В описанието нищо не пишеше за съвместимост с андроид и то дърта версия ама си бачка
Svilky - напреднал
petkomz написа:
https://vikiwat.com/kutia-za-25''-tvard ... 30-bg.html
Един хард от лаптоп и с тази кутия, става преносима външна памет. Изпробвано.
А нещо трябва ли да се форматира и т.н. за да тръгне? Защото ми се отлепи видеото на стария лаптот и сега съм в процес на вземане на нов лаптоп, но всичките ми снимки и друга лична информация са на харда на стария. Идеята ми беше точно такава с такава кутийка и кабел да стане външен хард, който да го ползван като архив. Благодаря за някакъв отговор и насока как се процедира.
kosata - специалист
Не ,не трябва освен ако не искаш да унищожиш всичката информация!Монтираш го вътре и го включваш с един USB кабел към свободен порт и трябва да ти изкара в My computer дяловете на външния хард диск и си готов !!! :)
Svilky - напреднал
kosata написа:
Не ,не трябва освен ако не искаш да унищожиш всичката информация!Монтираш го вътре и го включваш с един USB кабел към свободен порт и трябва да ти изкара в My computer дяловете на външния хард диск и си готов !!! :)
Благодаря, точно на този отговор се надявах.

Тема "Твърд диск и външна кутия" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: