• 1
  • 2
От мобилни телефони до цифрови камери
LYUBO3L - напреднал
Здравейте:
Искам да си направя ферма или машина за покълване на семена за домашно ползване.Семената трябва да се поливат по 4–5 пъти на ден.
Та въпроса ми е имали реле време което да включва помпата за по няколко секунди през интервал от 5 часа и да се рестартирва само?
Или какво друго мога да използвам за тая цел?
Предварително ви благодаря!!!
piron45 - майстор
Взимай един таймер / часовник/ и си готов. Настройваш си го когато искаш и за колкото време искаш да ти пуска помпата.
LYUBO3L - напреднал
Каде мога да намеря такъв който като го стартирам да работи минимум три дена или докато него спра?
bayan - специалист
виж дали няма да стане с ъс семичен програматор примерно от газов котел имат над 10 цикъла вкл.изк.
LYUBO3L - напреднал
бbayan може би имаш в предвид седмичен програматор
а някой знае ли от каде може да се намери такъв на по–ниска цена или втора употреба ?
Ники274 - специалист
Виж в отдела на сайта купувам,продавам ,там излизат интересни неща ; )
quietmadness - специалист
Почти във всеки магазин със щанд за ел. материали има. Бях взимал един за 24 часа имаше визможност да се гаси и пуска 24 пъти. Бях го направил на всеки час да прави рестарт на една джаджа за по една минута, че забиваше като поработи повече от час и половина проклетията.
Би трябвало да ти свърши работа почти всеки модел, но все пак вземи предвид колко пъти може да вкл./изкл. на 24 часа.

Бих ти препоръчал да потърсиш джаджа, която се управлява от влажността, това е по-добре за семената. Виждал съм и готова и схема, но беше преди 10 - 12 години. Останал е само спомена.

А ето ти тема от форума цък.
Johny - майстор
И защо си търсиш приключения с тези релета?!
Ето: http://shop.zoomania.org/Za-kotki/Akses ... emena.html
Друг е въпроса, че избиват зъбите с цената на 3-4 пластмасови съдчета.
Потърси и на друго място.
LYUBO3L - напреднал
намерил съм по добър вариант от тия пластмасови съдчета и то безплатен :) но аз съм мързелив човек и изобщо немисе занимава
да поливам на няколко часа затова търся вариант някой да го върши вместо мене за сега съм впрегнал жената но и тя започна да мрънка :lol:
quietmadness - специалист
Тя работата била друга. Тия семена няма да ги заравяш. Ама постовете ме наведоха засаждане.

Аз правех един лесен трик преди време - семената върху по-дебело парче плат на което единия край е топнат във вода. Получава се капилярно оросяване и нямаш грижи. Трябва само да се подбере тъканта, да не е много рехава, ако не я уцелиш от първия опит де.
При мен стана от първия път и не съм пробвал вариации по темата.
  • 1
  • 2

Тема "въпрос–машина за кълнове" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: