От мобилни телефони до цифрови камери
ESPACE - майстор
lov написа:
Не е лошо да се разровиш из нета да видиш за твоята камера да ли не се предлагат литиеви. От няколо години почнаха да правят такива които са като форма и размер точно на двата елемента.


Ще ми е интересно да видя rechargeable литиева батерия с напрежение 2,4V или 3V.
lov - майстор
Колега най лесното е да се направи така че на изхода и да имаш 3 волта а самия елемент да си на по високо напрежение. Дълго и на широко трябва да ти обеснявам как се прави и какво има в почти всяка една батерия на телефон освен акомулаторния елемент..
Доста отдавна беше като ги гледах но ако толкова държиш ще ти изровя . Даже имаше и български тъговец да ги предлага. Беше комплект със зарядното и се бях замислил да си го поръчвам.
vencil - специалист
Първо да спомена че аз не съм спец по тези въпроси, но просто ми се налага да ползвам доста голямо количество батерии /фотоапарат,GPS,осветление-челник,мишка на компютър,дистанционни и т.н./. Така или иначе ми се наложи доста да се ровя и чета из нета и до какъв извод стигнах.

1. Преди марката и капацитета на батериите се оказа че самото зарядно е на първо място.Самото зарядно може да да ти спести толкова пари и нерви че аз лично чак когато си купих такова разбрах за какво става дума.При всичките теми които намерих и прочетох за зарядните основно се говори за две марки които наистина вършат работа.Всичко останало беше с големи !!!!?????.

Това е зарядното за което се говори че м/и е най-доброто което може да се купи на цивилният пазар, естествено че е и по скъпо от другото.
Powerex MH-C9000
Изображение

понеже аз не мога да ти обясня точно за какво става дума ето два линка с доста добро обяснение.
http://www.bviphotovideo.com/public/ind ... ductid=241
http://www.bviphotovideo.com/public/ind ... goryid=110

Вторият модел за който се пише че също върши супер работа, аз избрах него и е на доста приемлива цена за това което предлага аз си го купих за 69лв.Въпреки че го имам от малко повече от седмица смея да твърдя че всичко което е написано за него е вярно, дори успях един комплект батерии които ги бях подготвил за хвърляне да ги върна в експлоатация.
LaCrosse BC-700
Изображение

ето ти и едно супер представяне на модела, м/и и това надделя при моят избор за зарядно.
http://www.bviphotovideo.com/public/ind ... view_id=29

И тук вече идва за батериите които ползваме, много марки с различни капацитети / ако изобщо така се казва де/ и също толкова различни цени. Естествено е че и тук се говори за няколко марки които по-принцип са си хубави и вършат работа, но също толкова е важно и точно за какво ще се използват.
Аз имах два комплекта SANYO като тези които си показал и преди време хвърлих единият/сега вече като имам това зарядно ме е яд че съм ги хвърлил защото можело и нищо да им няма ама..../ но другият си работи добре въпреки че би трябвало да са на 5-6 години вече.
ПП: Дано съм помогнал малко.
Chefo77 - майстор
Колега, не се нахъсвай толкова за Eneloop-а, не са нещо потресаващо. Преди 3 години си купих 4 такива, 2000 mAh (модел HR-3UTG 1.2V), в комплект със зарядно. Да, вярно - в началото правех по 400 снимки на комплект с едно зареждане (Lumix LZ7) и не ги сменях по 2-3 седмици, а тока във втория комплект си стоеше за това време, но след година нетолкова редовна употреба, започнаха да падат по-бързо. В момента ако не снимам нищо 3-4 дни, апарата не иска да се включва, ако и да показват 1.35-1.37 V. Ако го изкарам на студено пък, още на втория ден свети червената лампичка. Тестът на Espace показва ... 0.00 А :? Но толкова ми показва и на новичка Duracell, явно аз не правя нещо както трябва. Мултицетът ми е същия като на снимката, но модел 838.
ESPACE - майстор
lov написа:
Колега най лесното е да се направи така че на изхода и да имаш 3 волта а самия елемент да си на по високо напрежение. Дълго и на широко трябва да ти обеснявам как се прави и какво има в почти всяка една батерия на телефон освен акомулаторния елемент..

На мен няма нужда да ми обясняваш нищо, обясни го на пусналия темата ако искаш да помогнеш а не да си чешеш пръстите.
Обясни му как да си го направи, с какво зарядно после да я зарежда тази батерия, какво ще стане с нея ако се превиши едно критично напрежение, какво ще стане ако при заряда температурата се вдигне, а най добре дай линка както те попитах да я видя тази батерия какво представлява.
lov - майстор
Наистина няма време да търся а доста отдавна ми бяха интересни а днеска имам повод да празнувам и след малко сядам на масата. Правя 50 години и си е сериозен повод. Но на бързо от търсенето което ми излезе е то за какво говоря.

http://www.sales-battery.com/digital-ca ... -cr-v3.htm

С тази разлика че бях гледал и прищипната в средата и от двете страни и имаше и обяснение че напълно е равностойна по габарити на две елемента. И вървеше заедно със зарядното в комплект. Пък то за такива батерии си е за предпочитане да е от същия производител.
И това http://reviews.ebay.co.uk/CR-V3-Li-ion- ... 0001875772
deianr - специалист
Добре де, щом Eneloop не са най-доброто, то кое е? 4 броя AA Eneloop sa 28 лв, ще ги дам ако ще си реша проблема за по-дълго, но ме разколебаваш...
Хм, с такива литиево-йонни дали може да работи апаратът ми? Видях такъв елемент-комплект, но той пак е NiMH и не виждам голям смисъл (просто са 2-те батерии в един корпус, от което следва, че трябва и специално зарядно за тях).
Chefo77 - майстор
Не съм казал, че не са добри, просто не трябва да очакваш някакви брутални параметри, още повече дълго време. Аз имах такива очаквания ...
С оригиналните батерии (Panasonic Oxyride - алкални), с които купих апарата, презареждаше сигурно 3 пъти по-бързо, отколкото с Eneloop-а, при това след снимка със светкавица. Нямам идея защо зарежда по-бавно с акумулаторните и дали изобщо има акумулаторни, които да "отприщват" толкова много или бързо енергия, колкото алкалните. Ако някой знае такива батерии, нека сподели.
Иначе по тестове Eneloop-а си е ОК. Има още Imedion (Powerex), Energizer, Sanyo XX ...
mici - специалист
Здравейте, Събуждам тази стара тема, с въпрос за зарядно. Притежавам зарядно за Ni-Cd за батерии АА за фотоапарат. От две години на пазара намирам само Ni-MH батерии и ги зареждам с това зарядно. Но ми прави впечатление, че батериите не издържат много време, независимо от марката им. След няколко цикъла на зареждане просто падат и трябват нови. Вероятно зарядното не е подходящо за такива батерии? С какво се различава токът, който подава зарядното-повече или по-малко mA или някакъв друг параметър не е подходящ? То, че ще търся зарядно за Ni-MH , е ясно, но ме интересува от теоретична (а и от практическа) гледна точка. Благодаря!
Lisko - майстор
sstefanov написа:
Напрежението на батерията се измерва винаги под товар!
За незареждаемите, напрежението без товар е МНОГО добър индикатор на какъв хал са.
Вероятно зарядното не е подходящо за такива батерии?
Зарядното за NiCd е възможно най-простото тъй като тези батерии са по-"прощаващи". Казано другояче - по-непретенциозни. Докато NiMH и Li-ion не са! Вземи си хубаво зарядно, например NiteCore, или MAHA или La Crosse. Има и много други свестни разбира се.

Тема "Помощ - NiMH батерии" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: