• 1
  • 2
От мобилни телефони до цифрови камери
Bambookita - специалист
Абона съм на небезивестна варненска "телекомуникационна компания". От дълго време се опиитват да ме убедят, че телевизията кояти ми доставят е с перфектно качество. Аз съм на съвсем друго мнение и ще споделя с вас няколко снимки. Моля да коментирате и да кажете на какво могат да се дъжат отклоненията на качеството. Телевизорът е LCD 32' full HD. Устройството за цифрова телевизия е NETA(не знам защо не ползват common interface) свързан със скарт кабел.

Прикачен файл

3.jpg

Прикачен файл

2.jpg
2.jpg (108.96 KиБ) Видяна 5010 пъти

Прикачен файл

1.jpg
ecotronic - специалист
Телевизорът ти има ли цифров тунер? Ако да - пробвай да закачиш една външна антена и да хванеш някоя ефирна цифрова телевизия за да съпоставиш качеството.
8180 - майстор
Моля, спазвайте правилата за размера на снимките.
bayan - специалист
Колега кажи им името че и аз имам проблем с моят оператор /близоо/ лош цифров сигнал бръм в аналоговият а бръмът го отсраняваха повече от месец такаче на операторски думи не вярвам. Устройството за цифрова телевизия спъва качествата на свесните телевизори.
Chefo77 - майстор
Колега, ако си на минетите, има проблеми нейде по трасето. С цифровия приемник качеството е кристално, поне на HD Ready телевизор. Единственият проблем беше, че формулата леко сечеше (Монако, 2010).
Ако си на картинките ... нямам идея. Никога не съм ги понасял.
bulhomes2 - майстор
Не виждам с какво ще помогна на колегата, ама да кажа какво забелязах при мен. С кабелна телевизия съм и няколко приемника на същата кабелна за цифрова телевизия. Инсталацията съм си я правил аз - усилвател само за мен и кабели до всяка стая. Да ама сега с тези цифрови приемници понякога няма цифрова и трябва да ставам да извадя кабела от цифровата и да го пъхна в телевизора. Затова до всеки телевизор си турих сплитер - до цифровата и до тунера на телевизора. Последно си купувах ТВ проектор и разклоних пак от един телевизор кабела със сплитер. Дали от проектора (китайски е), дали от сплитера (и той май беше китайски), но всички цифрови почнаха да забиват сериозно. Изключих проектора от сплитера и нещат се оправиха.

P.S. Обаче и с включен проектор такова смотано качество като на снимките на колегата нямаше. Често запецваше, тоест нищо не виждаш, но не и лоша картина.
nivanov - специалист
По принцип SD сигнал на HD телевизор изглежда малко кофти ... ако имаш HD канали погледни ги тях, но с този SCART не ми се вярва да са ти дали HD приемник.
ArturDent - Почти Безобиден
Ако модела на устройството на NETA започва с 5 (5ХХХ) не е HD. HD са тези които започват с 8ХХХ.
velas - специалист
Да взема да се включа и аз, че ми е професия... :rolleyes:
Фактора "качество на картината" е субективен. На един му харесва едно, на друг - друго. НО! За да се гледа картинка с ниска резолюция на панел с висока резолюция със задоволително качество са необходими някои условия.
От практиката си съм се убедил, че най-важното условие за добра картина е самия телевизор, т.е. неговия скалер - софтуерно-хардуерна възможност за подобряване качеството на входящ видео сигнал. Следващото важно условие е вида на приемника, неговия скалер и начина на видеопредаването към телевизора. Третия фактор е резолюцията и битрейда на постъпващия сигнал. Да не се забравя и качеството на използваните кабели за връзките между устройствата.

Та, в конкретния случай ако приемем, че постъпващия сигнал е със средно качество, то този кабелен приемник няма никакъв скалер. Видеосигнала се предава по нискокачествен начин, чрез Composit или в по-добрия случай по RGB. Телевизора е от нисък клас с почти никакъв скалер и резултатът е налице - лоша картина.

Начини за пооправяне на ситуацията:
Ако приемника има изход Component - използвай него.
Промени настройките на телевизора до максималното задоволително ниво.
Смени си доставчика на телевизия и/или вида на приемника.
Смени телевизора с такъв от висок клас.
Draganov - специалист
Сложи си сателитна чиния.Булсат имат промоция 38 лв. и ти дават HD приемник (относително добър,условно казано).Гледаш 3 месеца за тия пари всички канали които излъчват.Ако вържеш ТВ с HDMI кабела който е в комплекта,има 10-тина HD програми със висока резолюция (със супер качество).Виж им сайта.Виваком и Сателайт БГ също имат сателитни пакети.
  • 1
  • 2

Тема "Проблем с "цифрова телевизия".Моля за мнение." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: