От мобилни телефони до цифрови камери
Нямам разбирасе! , та по темата..това е реле с време и копче за включване/изключване така ли ? остава да вържеш към "музиката" ? :partyman:
stiv1961 - майстор
Здравейте.Както писах това е по схемата на ecotronic.До колкото знам това реле включва сирената.Бутона го смених с ЦК ключ и от къщи включвам и изключвам алармата.На двете врати монтирах ключета с дълго рамо така,че която и врата да се отвори в гаража става ад/сирената е вътре/.Сирената е от ,,Нисан",за което сърдечно благодаря на smlxl.Има един потенциометър,който регулира продължителността на воя.Просто стана перфектно.Още веднъж благодаря на всички,които помогнаха.
ecotronic написа:
Схемата, която е дал колегата е наистина лесна за изпълнение, но според мен има един недостатък. А именно когато веднъж се задейства ще пищи докато не я изключи някой.
Ето ти една проста схема на аларма, която пищи определено време:

http://www.electronic-circuits-diagrams ... ges/20.gif
Да попитам тази схема тествана ли е?
Понеже се захванах да реализирам аларма за гараж на базата на тази схема но нещо не успявам да я подкарам.
hidrazin - майстор
Схемата е безкрайно елементарна и надеждна за да не работи.Ако не работи проблема вероятно е в
изработващото устройство (с два крака и две ръце). :lol:
Я дай сега да видим какъв е проблема и защо не можеш да я подкараш?
Опиши какво си направил, дай някоя снимка и може би ще я подкараме.
:partyman:
То и аз си мислех, че проблема ще е това но реших все пак да питам. :-D
Налепих елементите от схемата на една универсална платка, като тествах с една крушка на изводите на релето. Но не успях по никакъв начин да накарам схемата да сработи. Ако има значение я пускам на 12в. пробвах и на 9 ефекта беше същия. Ако ръчно подам напрежение на релето то сработва. Измерих и заряда на кондензатора през цялото време бе около 1.5в. Пробвах и с бутона резет, ефекта като описания по-горе. Проверих си всичко два пъти свързано е като на схемата.
Ако до тук не си е проличало да вметна, че ел. техниката не ми е от силните страни но не очаквах и да срещна подобни затруднение с тази схема.
Снимки ще мога да кача утре но те едва ли ще помогнат много.
hidrazin - майстор
Все пак дай да видим.Снимай на макро за да се види кое къде е свързано и ги качи някъде с висока резолюция.
Да не вземеш да ми ги щракаш с някой GSM дето после и майка си не можеш позна.
Давай снимките и ще гледаме да я подкараме тази схемка.
:partyman:

Тема "Домашна аларма" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: