От мобилни телефони до цифрови камери
hidrazin - майстор
Епоксидната смола има много отлична химическа устойчивост към основи, горива и смазки.
Също така добре се държи и към киселини. Обикновено издържа гарантирано до към 120-130 градуса.
Въпроса е дали детайла въобще подлежи на лепене - има пластмаси дето не се лепят с нищо.
А поксиполите са пълен таш...ак.
:partyman:
zdravcho - специалист
Значи бъркам с епоксидна смола изложена на друго въздействие. Преди доста време беше, не се сещам за какво ставаше на въпрос. Имам смътен спомен, че беше почнала да се разпада/разпрашава/ронене. А поксипол-а е детска работа. Само казвам че прилича на него - пак сиво, пак две тубички, за последваща обработка(пилене, шкурене, пробиване...) след 24ч., ама не се сещам за името.
Vectra - специалист
Епоксидните смоли не понасят температурни разширения. След време ще се разтече. Според мен ползвай някакво лепило на полиуретанова основа. На мен така ми залепиха радиатора на колата /с пластмасови колектори/ и вече 4-та година няма проблем. Успех! :partyman:
kireto1 - специалист
Смолата не издържа на натягането на капачето.Отидох на стругар направи ми бронзова втулка с вътрешна резба и стана перфектно,но при теста ,реших да симолирам спиране на тока ,и от там почна много да тече.Възможно ли е нивото в миялната по някаква причина да е било високо ,и ако е така от къде се регулира?
zdravcho - специалист
kireto1 написа:
...направи ми бронзова втулка с вътрешна резба
:?: :?
На снимките май нямаше нещо с вътрешна резба? Я дай снимка.
А нивото на водата би трябвало съдомиялната да си го регулира.
kireto1 - специалист
Бронзовата тръбичка която направи е с две външни резби,а на ваничката ,там където е счупената част направи вътрешна резба и нави тази тръбичка с тефлонова лента в нея. И се получи ,пластмасова ваничка с метална тръбичка
kireto1 - специалист
Здравейте отново
Моята "вярна " съдомиялна пак ми даде грешка Е4. Вода на дъното
При отварянето установих че тече през горепосоченият ремонтиран преливник.
При него всичко си е ок,но когато започва да зарежда вода не изключва.
прелива през преливника и дава грешката.Отделението за сол си е пълно с вода
Можели нивомера ( който не знам къде се намира)да е развален .и ако е той къде се намира?
Предварително благодаря
plamen6703 - майстор
Може да е "нивомера" обикновено се запушва с мръсотия и отказва да работи. Сваля се, почиства се добре и се монтира обратно. Трябва да "разкостиш" миялната като свалиш ламарините и ще го видиш, обикновено е в дясно... не можеш да го объркаш :partyman:
kireto1 - специалист
В този съд който се слага солта ,в него ли се намира нивомера.Ако е там при мен се пада от ляво.
zdravcho - специалист
Нещо такова би трябвало да е нивомера
Изображение
Закрепен е някъде отстрани и е свързан с маркуч към дъното на съдомиялната.
Маркуча вероятно прави S-образна извивка. Провери за някакви запушвания.

Тема "Съдомиялна CROWN DWC-B145" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: