От мобилни телефони до цифрови камери
kireto1 - специалист
Здравейте на всички
Искам да попитам за един проблем с нашата съдомиялна машина.
След като е включа и задам програмата тя само зарежда вода и не прави нищо повече.
Нито пръска вода нито я топли? На майстор ли да я карам или да почвам да я разглобявам?

Малко пояснение за проблема.Изписва грешка Е3 което означава повреден температурен сензор или нагревател.
Каква е процедурата за проверка на нагревателя и къде се намира сензора.Трябва ли да разглобявам цялата съдомиална?
8180 - майстор
Я погледни и това. Малко вероятно, но пък не боли за начало - току виж...:
viewtopic.php?f=11&t=6999
kireto1 - специалист
Това го прочетох, но моя проблем е друг.Според моето "компетентно" мнение е че е от температурния сензор KSD201.
Сега в момента го издирвам по нашите магазини за ел. части ама нещо не мога да го открия ,
а в Бургас не знам дали има магазини за ел. части на съдомиялни
splitservice - специалист
kireto1 написа:
.Каква е процедурата за проверка на нагревателя и къде се намира сензора.Трябва ли да разглобявам цялата съдомиална?
Всичко в съдомиалните е на дъното. Нагревателя и датчика - с омметър.
kireto1 - специалист
Здравейте отново.Смених датчика и тайно се надявах да се оправи ,но уви.
Сега тя не започва да пръска ,реотана не е покрит с вода ,обаче си грее.
Сега къде да търся проблема???
kireto1 - специалист
Реотана спря да топли.Проверих двата датчика и реотана здрави са.Мотора леко бръмчи и доста пари,да не би да е заминал и заради това да не иска да върти водата???
plamenhar - специалист
Taka бръмчеше мотора и на моята и не въртеше водата.
Добре,че на време се усетих.Свалих го и ходих до магазина.
Оказа се коксовия лагер,че е заминал.Смених го и готово.
kireto1 - специалист
plamenhar написа:
Taka бръмчеше мотора и на моята и не въртеше водата.
Добре,че на време се усетих.Свалих го и ходих до магазина.
Оказа се коксовия лагер,че е заминал.Смених го и готово.
И аз искам да сваля мотора да го проверя обаче нещо не мога да сваля ламарината която е отзад.
Тя е широка 45 см. и висока 10 см.Всички болчета развих .Цялата ламарина се клати ама не ще и не ще да излезе.
lacezarasia - специалист
kireto1 написа:
plamenhar написа:
Taka бръмчеше мотора и на моята и не въртеше водата.
Добре,че на време се усетих.Свалих го и ходих до магазина.
Оказа се коксовия лагер,че е заминал.Смених го и готово.
И аз искам да сваля мотора да го проверя обаче нещо не мога да сваля ламарината която е отзад.
Тя е широка 45 см. и висока 10 см.Всички болчета развих .Цялата ламарина се клати ама не ще и не ще да излезе.
здравей колега! напълно е възможно да е от помпата(възможно е да я блокира парче стъкло или др., а също да се е развило раб. колело и да е блокирало). ако тя не завърта реотана не се покрива с вода и изгаря. първоначално машината се пълни с вода до опр. ниво и завърта помпата, щом завърти помпата водата намалява и машината се допълва с вода отново. така щом дойде време да нагрява реотана е покрит с вода.
обикновено повредата е реотан, темп. датчик или помпа и мн. рядко програматор(аз нямам случай на повреден програматор).
kireto1 - специалист
Проблема беше - изгорял кондензатор на мотора 5 микрофарада ( 3.50 лв .) и температурен датчик ( въстановяем 7.00 лв .)
Какво е станало според мен.Споделям го за незнаещите - такива като мен.
Пускам миялната ,тя пълни малко вода,помпата трябва да започне да върти водата за да се допълни с необходимото количество.
Но тъй като кондензатора е изгорял мотора само бучи ( но доста загрява ) и не тръгва.
След като мотора не е почнал да пръска водата ,тя не отчита че трябва да се допълни.
Но може би след изтичане на определено време реотана се включва без да отчита че няма вода .
Вдига сто градуса и температурния датчик изгаря ( той е невъстановяем )
И малко подробности за кондензатора ,как се проверява дали е здрав.
Сваляте го от мотора.
Първо го замервате с зумер - трябва да не дава връзка
Второ - подавате му директно на двете клеми 220V за около 3-4 сек .
После го давате на късо ,като внимавате да не докосвате клемите с ръце защото ако е здрав доста ще ви разтресе.
Трябва да изчатка силно ако е здрав.

И малко справка за Бургаски регион
Кондензатори има на магазин "Апогей" до "Краснодар " а температурен датчик - блокчето срещу магазин "Панда"
от доло в гаражите има магазин за резервни части за кафе машини .
А в магазина за резервни части за домакински уреди същия датчик е 12 лв .


А и още нещо.Отидох с датчика в официалния сервиз на CROWN и го показвам на техника
-АААААААА това е някакъв температурен датчик много специфичен.Не подържам такива в наличност.
Ще трябва да се прибереш във вас, и да ми издиктуваш всичко написано по табелите на съдомиялната ,
за да направя поръчка и след около 30-40 дена ще пристигне тази доста специфична част... :partyman:

Тема "Съдомиялна CROWN DWC-B145" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: