От мобилни телефони до цифрови камери
edesign - специалист
Ето тук може да разпитате как работи всичко:
http://www.electronicsdesign-bg.com/?t=6&c=9

По принцип с карти е невъзможно да се работи на големи разстояния. Макс 10 - 15 сантиметра от четеца.
Иначе освен карти има и чипове, които изглеждат като ключодържател и имат различни цветове по желание на клиента.
mir4oto - специалист
Ако все още не е решен проблема мога да монтирам решението, точно с това се занимавам. :wink:
ozimen - специалист
Ами,дай малко инфо тогава,кое ,как ,защо и пр. :-D
mir4oto - специалист
разбира се, покажи какво имаш и ще ти кажа как да го свържеш :cool:
crez - майстор
Човека ви говори за най-простото безконтактно устройсво, вие го хвърляте в електрониката. Това за което пише е т.н рид ампула, ключа е магнит с определен интезитет, при доближаване контактите на ампулата включват реле със задръжка и готово. През 70 годони на миналия век така си правих аларма на ладата и авт.заключване. Рид ампулата заедно с релето е залята с епксдна смола и залепена отвътре на стъклото, допълнително реле с мощни контакти прекъсва веригата на запалването с изход за сирена(тъй като сирени не се намираха слагах допълнителен клаксон) Магнита беше закачен на ключа за колата, долепях го до стъклото и готово, можеш да караш. При неоторозиран достъп веригата на запалването бе прекъсната и се включваше клаксона, имаше прекъсвачи на капака и багажника. Проста работа но бе ефективна за времето си. Сега по въпраса, може да се постави ридампула с едно реле и захранване 12V и с "ключ" външен магнит да се задейства. През контакт на релето подаваш напрежиние на ел.бравата и вратата ти е отворена. Какви ли не измишльотине правехме, напр. бях се направир един "бързовар" навита медна тръбичка вкарана в съда с течноста за чистачки, захранвах го с антифриз като прекъсвах малкия кръг, така винаги чистачките ми чистеха зимата бепроблемно, лятото го спирах.#-o
mir4oto - специалист
Никой никъде не съм хвърлял, просто предложих да му реша проблема. И тази система е доста далече, като реализация от идеята за рид контакт и магнит. Апропо това с бързовара за течноста за чистачки използвал ли си го, когато колата не се движи а външната температура е поне -10 градуса? :)
Elmon - помощник
има готови устройства на фирма soyal .Само че цените няма да ти харесат.Необходим е контролер за около 50-60 долара + захранване 12 волта и допълнителна антена която чете до 60 сантиметра (обаче само с карти, ако го ползваш с тагове или тъй наречените чипове разтоянието пада до 30 сантиметра) и струва към 300 долара.
lz1tar - специалист
Леси Пловдив предлагат система за контрол на достъпа с дистанционни,вместо с чип, виж в сайта им за повече инфо,щом електромагнита е постоянно задеистван ,наи-вероятно е заседнал бутон на апартаментен домофон.Цените на Бул кея на Леси са приемливи,но този модел с дистанционните не съм го монтирал и нищо не мога да кажа
mir4oto - специалист
това със засядането на бутона, е почти толкова възможно колкото баба ми да участва в олимпийските игри :). Обикновено някой си е правил ремонт в апартамента и е засукал кабелите.
crez - майстор
mir4oto написа:
Никой никъде не съм хвърлял, просто предложих да му реша проблема. И тази система е доста далече, като реализация от идеята за рид контакт и магнит. Апропо това с бързовара за течноста за чистачки използвал ли си го, когато колата не се движи а външната температура е поне -10 градуса? :)
Да, работи и то много добре,аз не съм го измислил видях го на един стар мерцедес заводско изпълнение. Ладата 12г. караше така. Казанчето за течността на 2107 е с две помпи за пръскалки, едната за чистачките на фаровете, на мястото на нея го бях сложил.

Тема "Идея за автоматична брава на врата на жилищен вход" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: