• 1
  • 2
От мобилни телефони до цифрови камери
valentino76bs - майстор
Здравейте, имам изгоряло съпротивление в платката на този юпс ,но е толкова изпушило ,че не може да се види стойността му/само се вижда 2вата/.Значи съпротивлението е вързано последователно на диод 1N5399 на чиито катод е свързан /+/ на акумулатора.Другия край на това съпротивление е свързан към среден крак на LM317T и друго съпротивление което отива на лявото краче на LM.
plamen6100 - специалист
Сигурни ли сте, че всичко друго е здраво. От порядъка на 0,2-0,5 ома/2W трябва да е.
valentino76bs - майстор
plamen6100 написа:
Сигурни ли сте, че всичко друго е здраво. От порядъка на 0,2-0,5 ома/2W трябва да е.
Тъкмо смятах да местя темата...:). Не съм сигурен ,но преди време ремонтирах един такъв същия УПС и същото това съпротивление се беше запалило,проблема явно идва ,че самата машина като модел е пригодена за малки акумулатори които се вграждат вътре,обаче нещо са побългарени масово и са изведени кабели навън за голям акумулатор.Защо мислиш ,че е такава стойността.
Прикачен файл:
Picture.jpg
Прикачен файл:
UPS-UPS PACO 600L.jpg
plamen6100 - специалист
Достатъчна е просто тази стойност, служи за токоограничаване на заряда на акумулатора/13.8V/. И мост да сложиш временно, пак ще работи :). За голям акумулатор /60Аh/ е хубаво да е поне 5-6W. Стабилизатора LM317T при такъв голям акумулатор, сигурно грее като печка - просто е малък/слаб/ - 1,5А е все пак. Тоя 60А акумулатор трябва да се зарежда около 1/10 от капацитета си - демек поне 6А да отдава зарядното/захранването/. Дори се чудя как не е изгорял тоя LM317Т /може да имаш защити, не знам/. Хубавото на LM317T е че могат да се свързват в паралел :)
valentino76bs - майстор
plamen6100 написа:
Достатъчна е просто тази стойност, служи за токоограничаване на заряда на акумулатора/13.8V/. И мост да сложиш временно, пак ще работи :). За голям акумулатор /60Аh/ е хубаво да е поне 5-6W. Стабилизатора LM317T при такъв голям акумулатор, сигурно грее като печка - просто е малък/слаб/ - 1,5А е все пак. Тоя 60А акумулатор трябва да се зарежда около 1/10 от капацитета си - демек поне 6А да отдава зарядното/захранването/. Дори се чудя как не е изгорял тоя LM317Т /може да имаш защити, не знам/. Хубавото на LM317T е че могат да се свързват в паралел :)
Найстина всичко грее... :) .. цялата платка е черна,елементите се разпояват от температурата.Имам съпротивление 20 ома на 2 вата може ли да сложа него.
plamen6100 - специалист
Хахаха ужас, измъчваш го. Много е това 20 ома, не са чак толкова скъпи тия части - смени го. Защо не си караш със стария/стандартен/ акумулатор - 12V/7А предполагам или времето не ти стига. Дай го на някой познат да ти добави още стабилизатори поне или друг по-голям. То като тръгнем отзад напред то и трафа ти ще грее :)
valentino76bs - майстор
plamen6100 написа:
Хахаха ужас, измъчваш го. Много е това 20 ома, не са чак толкова скъпи тия части - смени го. Защо не си караш със стария/стандартен/ акумулатор - 12V/7А предполагам или времето не ти стига. Дай го на някой познат да ти добави още стабилизатори поне или друг по-голям. То като тръгнем отзад напред то и трафа ти ще грее :)
Добре ще сложа каквото ми каза. ЮПС е на приятел и го ползва за помпата на камината страх го е да не спре тока за по дълго време и да му гръмне камината :)
Gadnyara - специалист
Нещо не мога да схвана идеята на този (запечения) двуватов резистор във верига, разчетена да работи с >10W?!?
Моля за малко разяснение!
lacezarasia - специалист
мисля,че каквото и да сложиш все ще си грее, защото ще работи десетина часа по-дълго и с десетина ампера по-голям ток.
Здравейте колеги!
И аз имам един въпрос относно тази тема. Попадна ми същия UPS 600L Paco за ремонт, но не мога да намеря схема. Абсолютен мъртвец е, нищо не светва по него, нито показва признаци на живец. Явно нещо с управлението му се е случило, но без схема ми е много трудно. Ще бъда благодарен, ако някой може да ми подскаже нещо. :?
  • 1
  • 2

Тема "UPS PACO 600L" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: