• 1
  • 2
От мобилни телефони до цифрови камери
rutaro - специалист
Защо като начало не замериш има някакво напрежение на платката, например на интегралната схема с 8 крака, или на електролитните кондезатори за да тръгнеш от някъде.
fox_vt - майстор
kireto1 написа:
kireto1 написа:
Дисплеят светва като се отвори вратата,и като се затвори свети 2 минути и изгася ,но всичките икони и температурата на хладилника и фризера
се виждат ясно изписани дори и при изгаснал дисплей.Но в момента не се вижда нищо на дисплея

https://products.gorenje.si/fts/GetDigi ... 92en%2Epdf
Добре видях го това но то може да е следствие.Виж на първата снимка платката там където си отбелязал че няма слот,виждаш ли че на първата снимка всички места дето има слотове са се получили едни белези сиви от контактните пластини.е та вдясно от отбелязаното имаш слот със 4 извода които почти не са се отбелязали на платката там е вероятно да имаш слаб натиск от пластоните и лош контакт.
hladnia - специалист
kireto1 написа:
Дисплеят светва като се отвори вратата,и като се затвори свети 2 минути и изгася ,но всичките икони и температурата на хладилника и фризера
се виждат ясно изписани дори и при изгаснал дисплей.Но в момента не се вижда нищо на дисплея
Според картината на платката това което сам оградил с червено е силовата час а със синьото памет ,контрол и връзките с дисплея .
При нон фроса като отвориш вратите трябва да спира вентилатора вътре това как е ?
Изображение
kireto1 - специалист
ДА ВИ Е ЧЕСТИТА НОВАТА 2012 г.
Сурва весела година, до година до амина. Здраве, щастие и рози,виното в двойни дози,
бесен секс във всички пози, пожелания от нас,и от страна на Дядо Мраз


fox_vt написа:
Добре видях го това но то може да е следствие.Виж на първата снимка платката там където си отбелязал че няма слот,виждаш ли че на първата снимка всички места дето има слотове са се получили едни белези сиви от контактните пластини.е та вдясно от отбелязаното имаш слот със 4 извода които почти не са се отбелязали на платката там е вероятно да имаш слаб натиск от пластоните и лош контакт.
Ако там наистина има слаба връзка,аз какво трябва да направя?Да сваля платката ,и с една отвертка да повдигна пластините малко нагоре така ли?
hladnia написа:
Според картината на платката това което сам оградил с червено е силовата час а със синьото памет ,контрол и връзките с дисплея .
При нон фроса като отвориш вратите трябва да спира вентилатора вътре това как е ?
Аз не знам дали е нон фрос, но като отворя вътре не се чува вентилатор
fox_vt - майстор
Весела нова година и на теб колега :drinkers: проблема ти за мен е лоша връзка някъде дали по буксите дали по спойките дали в ключето на вратата някъде нещо се е разхлабило.Огледай всички пластини букси спойки там трябва да е ключа за палатката все пак не забравяй че отначало е примигвало при отваряне на вратата значи механично въздействие го е причинило.
kireto1 - специалист
Здравейте.ТВ техника дойде на място и откри едно счупено мостче на масата точно преди куплонга .Когато сменях кабела,първо с една отвертка извадих кабела без да вадя платката от хладилника.Както си е вътре в хладилника, с отвертката повдигнах куплонга и тогава това мостче се е пукнало.Когато техника проследяваше веригата за маса до куплонга допря пинсетата на мултицета върху пукнатината и му даде че има връзка ,но като я примести 1 мм. в страни и показа че няма тогава взе лупа и видя че там има пукнатина.И ми каза че каквато бела сам човек може да си направи никой друг не може да му я направи :проба:
И едно голямо БРАВО на ТВ техника =D> :supz: =D> :supz: =D> :supz: =D>

Прикачен файл

PIC_0021111.jpg
kireto1 - специалист
Здравейте отново.
С хладилника възникна друг проблем.Зададената температура на хладилника на дисплея се променя сама.
4-5 пъти става на 9 градуса ,а днес го сварих на 6 градуса.Аз го възтановявам на 7.Всеки път когато го направя на седем ,изкарва 3-4 дена.
На фризера температурата не се променя.
kireto1 - специалист
Здравейте на всички
След дъъъъълги години "вярна" служба, проблем с дисплея пак имам.
Хладилника сам се включва и се изключва когато си иска.Дисплея свети ,изгася и свири когато си прецени.
Помислих че пак се е прецакал кабела на вратата (досега е сменян 5 пъти) смених го и пак не се оправи.
Като последен вариант ,хладилен сервиз на горение в Бургас,но там е вече две седмици и резултат няма.
Казват че работи един ден и пак започва да свири и да се изключва.Явно не може да се разбере ,дали
проблема е в хладилника или в дисплея.Моля за помощ........
plamen6703 - майстор
За какво помощ се молиш като хладилника ти е в сервиз за оказване на помощ?
Като не могат да го ремонтират и не могат да открият проблема сменяй сервиза или купувай нов хладилник.
  • 1
  • 2

Тема "Проблем с дисплея на хладилник gorenie RK63391E" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: