От мобилни телефони до цифрови камери
lov - майстор
Къде го върза тоя вентилатор? Паралелно на излъчвателите ли? Ако е така заминали са двата транзистора. Пък може и вентилатора също.
zdravcho - специалист
Аз разбирам че е сложил вентилатор на 12V за допълнително охлаждане, със собствено захранване 230-12V. И пита дали може двете платки да си пречат по някакъв начин. Поне според написаното...
burn out написа:
В ел. веригата бях вързал и вентилатор от компютърно захранване със 12В захранване за него за допълнително охлаждане на транзисторите.
Друг е въпроса на практика кое как е било свързано и какво се е случило...
Вентилатора беше с допълнително захранване свързан успоредно към 220В кабел
plamen6703 - майстор
Купил си дефектна платка!
tzetz009 - специалист
Имам десетина изгорели баласта за луминесцентни лампи на 12 волта и още не съм ги изхвърлил . Схемата им е подобна и по проста и разбира се никакви радиатори нямаха :? . Бях ги монтирал преди години за аварийно осветление и си чакаха "аварията" без да ги изпробвам ( :finga: :finga: :finga: ) - не правете така !!! Повечето не работиха и минута ! Успях да опазя две от тях и съм им слагал допълнително радиатори на транзисторите , но пак грееха прекалено много . Естествено оттогава з...ах луминесцентното осветление на 12 волта .

Не си го представям как без проба такива и подобни стоки слизат от конвейра и отиват на пазара . Все си мисля , че има нещо грешно в изпълнението на тая схема и , че то е точно в ей тоя феритен пръстен с трите намотки !
Прикачен файл:
IMG_20170822_132620 - 2.jpg
IMG_20170822_132620 - 2.jpg (43.49 KиБ) Видяна 946 пъти
Така и не се наканих да му "дялна" една въздушна междина и да видя как ще се държи схемата .

:partyman: :partyman: :partyman:

Тема "Ултразвукова пералня." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: