От мобилни телефони до цифрови камери
Фло - специалист
lov написа:
Така да дам малко отчет след като изрових малко литература и поговорих със специалисти в областта на ултразвуковите машини.
Каузата се оказва невъзможна. За този обем вода като на една обикновена пералня машина минималната мощност почва някъде от 300W и на горе. И то в началото с почти съмнителен ефект. Отделно количеството вода в съвременните перални е малко изпирането на прането се прави на полу сухо както се казва. И за да има ефект водата трябва да е доста повече. Вярно е че може да се вдигне водата но тогава драстично трябва да се вдигне и мощноста. Тоест става нещо като ''Параграф 22''.
Ами това го бяхме уточнили още в началото:За да пере добре мощността трябва да е минимум 400 W при честота 20 kHz.
lov - майстор
Е да де ама докато изровя някаква информация от достоверен источник зор видях. А и идеята беше да помага а не самостоятелно да пере. Ама така пък се нарушават идеалните условия за ултразвука.
Иначе не съм се отказал да пробвам така или иначе имам си един излъчвател и да го лепна на едно казанче от алпака от старите перални. Кат не стане за пране пък ще се опитаме да състаряваме ракии. Поне така дават че ставало най бързо.
Па ако поне това става няма да е загуба на време и ще сме си начесали крастата. :prost:
Фло - специалист
lov,за състаряване на ракия с ултразвук чувам за сефте и не мога да си представя процеса. Доколкото съм запознат със "стареенето" това е химичен процес на умерено окисляване на алкохола с помоща на вкаран кислород,като в резултат се получават алдехиди и кетони носещи характеристиките на аромата и вкуса.
Ултразвука е физическо явление.
MrMurdjo - майстор
Колкото и да ви е странно, наистина подобрява ракията. Изпитано в практика.
Познавам се с един от хората, които разработиха такава УЗ пералня и ми е демонстрирал на живо и на вкус такава облагородена ракия.
Освен всичко друго е и химик, обясняваше ми какво се случва, но сега не мога да го възпроизведа.
lov - майстор
Фло написа:
lov,за състаряване на ракия с ултразвук чувам за сефте и не мога да си представя процеса. Доколкото съм запознат със "стареенето" това е химичен процес на умерено окисляване на алкохола с помоща на вкаран кислород,като в резултат се получават алдехиди и кетони носещи характеристиките на аромата и вкуса.
Ултразвука е физическо явление.
Така практически се ускорява процеса. Плюс извличане на танини и други нещица от буретата в които се слага да отлежава. А а момента това го правят като слагат меко казано изпечен талаш от подбрана дървесина.
И ние после си мисли че пием 20 годишно отлежало уйски.
Направих си труда да ровна из нета написано на български http://www.google.bg/url?sa=t&source=we ... 6qOC-B3kBw

Та ще го проверим практически материал докато Дянков не е ударил савака има.....
Фло - специалист
Прочетох го и изглежда интересно,но някои твърдения ми се виждат много претенциозни,да не кажа невъзможни ,става въпрос за естерификацията с помощта на ултразвук.Номера при реакцията на киселина с алкохол за да се получи естер е постоянното отделяне на водата,пък тука да речем водата в третираната алкохолна напитка е 60% .
MrMurdjo - майстор
ОТ: Предишната ракия на село не се получи добре, обаче аз тотално бях забравил за тази хватка и така я изпихме - с отвращением :). Сега се светнах, като прочетох тука. :idea:
lov - майстор
Фло написа:
Прочетох го и изглежда интересно,но ........... .


Не мога да коментирам.От химията разбирам до толкова колкото ми се е налагало заради професията А като ми трябва информация питам химиците. Те както виждаш казват че може. И понеже и аз съм малко Тома Неверни ша пробвам пък ще докладвам. Само че тоя сняг и студ ми обърка нещата и скоро няма да паля казанчето :x че да има пресен материал.
Andri01 - майстор
Да поизтупам праха малко . някой може ли да даде ориентировъчна инструкция за работа с такава ултразвукова пералня 15w - време на работа,обем на съда/ приблизително/, наличие на прах за пране/ ??/. Е ако има и инфо за оправяна на ракийката с такова чудо...веднага го секвестирам от жената :).
Здравейте,
след доста години използване на "Волкано", реших да мина на по-високо ниво.
От ИБей си купих ето това - 100W поне така пише
Прикачен файл:
ULTRASONIC.jpg
Не го пробвах веднага, а едва след като направих корпуса и ваната.
Прикачен файл:
20170822_121405 - Copy.jpg
Прикачен файл:
20170822_121814 - Copy.jpg
При включването писна за част от секундата и спря - изгоря предпазителя.
В ел. веригата бях вързал и вентилатор от компютърно захранване със 12В захранване за него за допълнително охлаждане на транзисторите.
След включването и захранването на вентилатора отказа.
Сега при откачено захранване на вентилатора предпазителя изгаря веднага.
Възможно ли е да се е получил някакъв конфликт между двете платки?
Къде най-вероятно е дефектирала платката на ултразвуковия излъчвател?
Прикачен файл:
IMG_20170822_132620.jpg
IMG_20170822_132620.jpg (85.22 KиБ) Видяна 1620 пъти

Тема "Ултразвукова пералня." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: