От мобилни телефони до цифрови камери
lov - майстор
Колеги хайде да не коментираме и пускаме линкове за тези играчки. За някого може и да вършат работа но темата е друга. Това са 5W излъчване което даже един господ знае дали са толкова отделно работят на някаква честота която едва ли е оптимална а и няма как да бъде при ползването на различни както по форма и обем на съдовете.
Ето за такъв излъчвател става на въпрос http://www.ebay.com/itm/New-40KHz-50W-W ... 56441a3515 . Имам подобен но не ми се разправя да го снимам. Закрепването става със залепване към корпуса със специални лепила. Така че на практика предаването на трептенията става с цялата повърхнина на съда. А барабана на пералнята едва ли ще пречи тъй като и той е потопен във водата. Отделно и самия програматор на пералнята може да се пипне като се променят някои параметри но това за после. Интересува ме някой дали има повече информация относно честотите на които трябва да работи. Трябва ли да се налага да се модулира допълнително или да се налага да се прави обратна връзка и да търсим максималния резонанс т.н. Няма ли някой опит с промишлени вани за обезмасляване да удари едно рамо.

П.П. Тези излъчватели са за вани с обем 2-5 литра така че не са много далеч от обема на една пералня. И едва ли ще е нужно а се търсят по големи мощности. Отделно пък при тях вече вероятно ще е опасно и за здравето което пък ще иска други неща за екраниране и вече нещата стават прекалено сложни.
Фло - специалист
lov написа:
Отделно пък при тях вече вероятно ще е опасно и за здравето което пък ще иска други неща за екраниране и вече нещата стават прекалено сложни.
Няма нищо опасно в ултразвука,че да екранираш,виж ако е инфразвук може да си спретнеш перфектното самоубийство.
lov - майстор
От бързане съм бъркал в работеща вана и усещането не е най приятно при някакви си 20W. Горе долу като да те тресе тока. Хайде за момент да ти се тресе къщата ще го приема ама 1 час че и повече едва ли е здравословно да се намираш в такава среда.
Фло - специалист
lov написа:
От бързане съм бъркал в работеща вана и усещането не е най приятно при някакви си 20W. Горе долу като да те тресе тока. Хайде за момент да ти се тресе къщата ще го приема ама 1 час че и повече едва ли е здравословно да се намираш в такава среда.

Няма как да ти се тресе къщата от ултразвук колега,даже и не го чуваш с тази честота.Във въздуха разпространението е на съвсем малко разстояние ,докато в океана например ,ако се подаде под температурния слой на скока,в тъй -наречения подводно-звуков канал ,може да измине няколко хиляди километра.Така си общуват китовете на хиляди километри един от друг.
lov - майстор
То е ясно че няма как да го чуваш но винаги има съпътстващи хармоници. Отделно от резонанс и различни биения пак ще има звук който ще се чува. За китовете прилепите и различните сонари ми са ясни нещата но отместваме темата.
MrMurdjo - майстор
То ако е така, излиза, че бебетата направо ги убиват в утробата с ултразвуковите ехографи.
lov - майстор
Колега преди да спамиш поне да беше прочел за какви мощности говорим. Айде като не си в час бъди така добър и бегай у лево.
velsi - Почетен майстор
Хайде моля по-кротко, без обидни подмятания!
ribnikolaevi - майстор
Ползвах оная, слабата джиджавка като студент. Пусках я вечер в легена (пластмасов) с дрехите и препарата и сутринта имах чисти дрехи, само се изплакваха. Проблемът се оказа срока на годност. Счупи се точно след изтичането му.
lov - майстор
Така да дам малко отчет след като изрових малко литература и поговорих със специалисти в областта на ултразвуковите машини.
Каузата се оказва невъзможна. За този обем вода като на една обикновена пералня машина минималната мощност почва някъде от 300W и на горе. И то в началото с почти съмнителен ефект. Отделно количеството вода в съвременните перални е малко изпирането на прането се прави на полу сухо както се казва. И за да има ефект водата трябва да е доста повече. Вярно е че може да се вдигне водата но тогава драстично трябва да се вдигне и мощноста. Тоест става нещо като ''Параграф 22''.

Тема "Ултразвукова пералня." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: