• 1
  • 23
  • 24
  • 25
  • 26
  • 27
  • 30
От мобилни телефони до цифрови камери
hrpankov - специалист
....интересно може да бъде на доста хора какво толкова не ви харесва в мойте писаници???... Ама направо се чудя, така че ще е добре всеки да си каже дека го стега чипикот???... И е хубаво това да стане в личното ми профил, а не тук!!!... И да ви разсея от вашите морални колики, смея да ви напомня името на темичката, а бе вижте най-горе!!!... И пак се осмелявам да попитам , скромно разбира се, кой от вас бре джанъм си сглоби поне едно ЗАРЯДНО по "техническата документация" на , предполагам, инженер П.Петков ли беше???... Що не се намери поне един да му каже : г-не, айде олан твойте изобретения???... Боя се от мисълта, че даже въпросният ИНЖ, не ги е сгобил хардуерно своите "разработки"!!!...

П.П: относно регистрациите ми по други сайтове: абе вийсти многу интиресниба!!!... Амчитуй , ваштъ жалбъ де, си и направуцирк!!! Ей, хораааа, зад вашите прозорци е 21век!!!.. И ако някой си мисли, самостоятелно разбира се, че е Властелинът на мрежовите обръчи, тоооо , да излезе навънка на чист въздух!!!..

П.П2: и незабравяйте, тук ако може само по темката!... Иначе - > ->->-> в профилчето ми!... Надеждата ми се крепи единственно на свестните хора , другото е част от комплексарският ни пейзаж!!!! И ,моля скромно, запишете горестоящото в раздел " БИСЕРИ".....
П. Петков - специалист
Последна промяна от П. Петков на съб дек 26, 2015 12:59 am, променено общо 1 път.
niiksan - напреднал
Ми тя кат цел тивилизор бре с тез полеваци :drinkers:
kozl - майстор
То е казано в мненията под схемата. Аз лично щом има чертеж на платка съм в състояние да я пробвам. Но повече ме интересува ефекта в-у акумулатора от работата на схемата. Или доколко може да се въэстанови капацитета на акумулатора?
Ще припомня, че лидълското автоматично зарядно успя да зареди и презареди монтански акумулатор (за няколко дни), който други автоматични зарядни не можеха да заредят. Заряда съм проверявал по плътността на електролита.
Друг въпрос е доколко за капацитета на акумулатора може да се съди по плътността на електролита :?
pansim - майстор
kozl написа:
То е казано в мненията под схемата. Аз лично щом има чертеж на платка съм в състояние да я пробвам. Но повече ме интересува ефекта в-у акумулатора от работата на схемата. Или доколко може да се въэстанови капацитета на акумулатора?
Ще припомня, че лидълското автоматично зарядно успя да зареди и презареди монтански акумулатор (за няколко дни), който други автоматични зарядни не можеха да заредят. Заряда съм проверявал по плътността на електролита.
Друг въпрос е доколко за капацитета на акумулатора може да се съди по плътността на електролита :?
Най-добре се възстановява капацитета на умрелия акумулатор с нов. Това от дългогодишен личен опит!
Щом лидълското зарядно е презаредило акумулатора, значи и то не е добро.
Единствения критерии за зареждане на акумулатора е именно плътноста на електролита.
И накрая риторичен въпрос - какъв е смисъла за правене на магии около автомобилните акумулатори с цел достигане на 100% заряд в лаболаторни условия, след като същия поставен в автомобила се зарежда и поддържа в някакво състояние от електро системата на автомобила, и тя определя степента на зареждането му?
Т.е. и да имаме перфектно зареден акумулатор, той вече не е такъв още с първите две паления на двигателя...
DMN - майстор
kozl написа:
Аз лично щом има чертеж на платка съм в състояние да я пробвам.
Че иначе пада голямо мислене, ядосване и съобразяване с размера на елементите , докато се направи печатната платка, особено ако е с повече елементи :-D . То май си има програми за това, но нямам опит с такива.
kozl написа:
Друг въпрос е доколко за капацитета на акумулатора може да се съди по плътността на електролита
Двузначен въпрос :? Плътността на електролита определя степента на зареждане на акумулатора, но капацитета едва ли ще се разбере по този начин. С остаряване на акумулатора и най-вече с разрушаването на оловните плочи капацитета му намалява, така че дори и да имаш плътност на електролита отговаряща на "напълно зареден", то тя би трябвало да отговаря на капацитета на текущото състояние на акумулатора. Има таблици, а даже и на някои тестери за плътност според температурата на електролита, е написано - плътността на електролита на колко процента зареденост отговаря, съответно по този начин би трябвало според текущия капацитет, да се определи моментния. А начина за проверка на капацитета е стандартния - проверка с консуматор с определен ток за определено време, като големината на тока на консуматора също играе роля. Аз например бих изпробвал автомобилен акумулатор с 1А ток товар и според времето, до което напрежението на акумулатора спадне до минималното допустимо например 10.5 -11 волта, ще изчисля капацитета, е сега някои ще кажат, че ще отнеме много време с този ток. Има и много други подробности обаче.
Изказвам мнение като неспециалист, който си е играл да прави измервания по туй-онуй :) .
kr1100 - майстор
дърт акумулатор - няма капацитет.Плочите са на 40-50 % и повече липсващи - т.е. разпадналли се. .Зареждаш го - бързо се зарежда вдига напрежение , но на стартер вко кляка. Фантазии са десулфатицация и т.н. Новите акумулатори са с тънки плочи около 3 мм.
Старите акумулатори залети със смола бяха с плочи по 5,5-6мм дебелина - за тях имаше смисъл понятието десулфатизация.
Започнат ли проблеми с акумулатора решението е смо замяна с нов.
П. Петков - специалист
Тъй като от последната схема се "интересуват" толкова хора, колкото и от заниманията на анатома Да Коста (Общо четири души в света, като за двама от тях не е ясно дали са живи! http://www.slovo.bg/showbio.php3?ID=93), а също и поради грешка при изчертаване схемата на брояча, (резисторът R49 е свързан към +24 V, а не към +12 V), свенливо ще постна новите, коригирани схеми:
Прикачен файл:
Зарядно.jpg
Прикачен файл:
COUNTER.JPG
Грешката беше открита при подготовка на схемата за топология. (Прикачване на библиотечните елементи и прочее.)

P.S.
Няма ли някой да измисли някоя простичка тема, че всинца да я прекопаем и нея? :?
teon - специалист
...разгеле, да си дойдем на темата :)...
http://www.vwclub.bg/forum/download/fil ... &id=172731
  • 1
  • 23
  • 24
  • 25
  • 26
  • 27
  • 30

Тема "Схема на зарядно" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: