• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 30
От мобилни телефони до цифрови камери
ditronix - специалист
Ефектът с неизключването при откачане на батерията се появи и при мен на два пъти. Бях много озадачен,защото при първите три задрядни това го нямаше. Проблемът се решава много лесно-добавя се електролитен кондензатот 470 uF/25V паралелно на клемите на акумулатора. Подборът на потенциометъра не е проблем за всеки,който може да се справи с изграждането на схемата! Колкото до релето,ако то е за 12 V не може да се реализира първата защита,по-точно ще я има,но с много висока стойност.Т.е. зарядът ще може да стартира при доста по-високо напрежение на клемите на акумулатора. Ще гледам тия дни да преработя платката,така и не открих файла в компютъра-явно съм го затрил,останала ми е само разпечатка. Ще добавя на новата платка споменатия кондензатор и въпросното реле ще заменя с друго,с два контакта,за да може да се добави и двуцветния светодиод. Колкото до делителя-ами регулира се напрежението бе,Стефанов! Според зависи и според ползвания ценер понякога се налага тримерът да е с по-голяма стойност. И да се подбере леко стойността на R4. Ти руски ценери от показаните на схемата не си ли виждал? Тия Д814А трябва да са за 7,5-8V,но на практика са за съвсем различни напрежения,та по тоя повод авторът се е застраховал с такава стойност на тримера. Аз пък ползвам нормални ценери за 8,2V. И слагам тримери 25 К. Колкото до посоката при регулиране на тоак-ако се получи в обратна посока се разменят двата крайни извода на потенциометъра и нещата се оправят.
DMN - майстор
Това с паралелното свързване на кондензатора на клемите за акумулатора и на мен ми хрумна за премахване на този "ефект" с неизключването при откачане на акумулатора още като се появи за пръв път. Грабнах първия ми попаднал кондензатор(50мф)и го допрях до клемите, изключи веднага, пробвах със 33мф, пак изключи и реших него да използвам. Обаче в един момент пак се получи същото(неизключване при откачане на акумулатора), тогава допрях отново този 50мф до клемите, но пак не изключи, накрая ги махнах и двата. Не съм пробвал с по-голям капацитет, може това да е решението :)
А за потенциметъра на тока е ясно, че като се разменят краищата му посоката на въртене при регулиране ще се обърне. Аз имах предвид друго, което се получава при мен. При въртене на потенциометъра надясно, тока се покачва, при въртене на наляво - намалява. Тока стига до нула преди въртока да е стигнал крайно ляво положение и когато въртока стигне до края, започва да тече обратен ток, т.е. от акумулатора към зарядното. Явно трябва да пробвам с друг потенциометър, с друга стойност, като ми остане време :)
Последна промяна от DMN на ср яну 18, 2012 4:08 pm, променено общо 1 път.
jordanvass - майстор
Не ти тече ток в обратна посока. Като намаляш тока идва момент, в който тиристорът никога не се отпушва и токът от изправителя към акумулатора става нула. Обаче схемата си има собствена консумация - релета, транзистори... Те в този момент се захранват от акумулатора, защото токоизправителят е запушен. Точно този ток в обратна посока измерваш ти. Само че не виждам как би го измерил с амперметъра, показан на схемата. Явно или си включил старт бутона в лявата част на амперметъра, а не както е показано в схемата, или го мериш с външен уред, включен последователно на акумулатора.
DMN - майстор
Измервателните уреди по схемата не съм ги слагал, напреженията и токовете ги меря с мултицет.
ditronix - специалист
Аз слагам потенциометър с най-близката стандартна стойност до обхвата,в който има пълно регулиране. Така регулирането на тока е по-лесно и прецизно. Колкото до другия ефект-може да се "подпре"потенциометъра с един резистор 1-2 килоома,така че в позиция минимален ток да имаш около 0,2-0,3А. А бе има неща за доуточняване, аз затова ползвам западни транзистори,защото с българските понякога настройките се превръщат в приключение.
jordanvass - майстор
Не мисля, че този "обратен" ток трябва да те притеснява. Нормално е схемата да се захранва от някъде. Като си запушил вентила, ще се захранва от акумулатора, няма от къде другаде. Ако чак толкова те дразни - подбери друга стойност на R12, така че да не можеш да стигнеш до големите ъгли на отпушване на тиристора. Ще регулираш тока от 0,2А, примерно, до максималния, а не от нула.
Edit: Ха, вече са ти го казали.
Здравейте, искам да започна с това, че не разбирам от тези схеми.
Искам да направя зарядното от начарото на темата което е публикувар pansim.
Въпрасът ми е: тъй като имам трансформатор с изходен ток 15 ампера само Греца теристора и ампермира ли трябва да издържат на по голям ток. Трябва ли да променям и някой от другите елементи. моля да ми кажете ако е необходимо с какви да ги заменя
k8l8 - специалист
Отговора е ДА.Но нямаш изключване на напрежението, когато се повиши над 14,5 волта, т.е. не е автоматично.Погледни и тази тема: viewtopic.php?f=41&t=33876&start=0
lacezarasia - специалист
здравейте, дали може в тази схема релетата да се заменят с транзистори или тиристори?

Прикачен файл

017563756-big.jpg
017563756-big.jpg (64.73 KиБ) Видяна 5316 пъти
miroton - майстор
Може,но ще стане по скъпо.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 30

Тема "Схема на зарядно" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: