• 1
  • 26
  • 27
  • 28
  • 29
  • 30
От мобилни телефони до цифрови камери
hidrazin - майстор
Разгеле. Вече имаме яснота по въпроса и няма смисъл да се дърпаме за глупости.
Тенкю на бат Венци че внесе яснота.
:partyman:
gogo7777 - майстор
Ето го и скромния ми принос към тая тема.Направил съм над 200 броя зарядни с тоя чип
Като видях чипа и се сетих за тая схема. Може да работи и като зарядно след замяната на R5 с подходящ резистор или тример /за съответното напрежение/, а тока се регулира посредством R2
Прикачен файл:
3V to max 10A L200.JPG
3V to max 10A L200.JPG (18.21 KиБ) Видяна 2190 пъти
batVenci - специалист
kozl написа:
Схемата от РТЕ може ли да се приеме като устойчива на късо и обратно свързване :?
Ако да - верно е осакатена.
Ами няма защити от "късо" и обратно свързване. Решение на въпросните проблеми сме коментирали с колегите във Фолксваген форума, като например:
http://forum.vwclub.bg/viewtopic.php?f= ... &start=315
kozl - майстор
Защитата е R1. Колкото ток пусне и колкото издържи на този ток, за да прекъсне веригата.
batVenci - специалист
В този ред на мисли, май по-добре този резистор да се замени с добре подбрана по мощност, 24 Волтова автомобилна крушка, или две еднакви 12 Волтови авто крушки. Разбира се, вторичното максимално напрежение на трансформатора не трябва да превишава в случая 28 Волта. Този резистор, не просто е защита на схемата от "късо" на изхода на зарядното, но той има и още едно много важно предназначение - защитава трансформатора от изгаряне, чрез ограничаването на максималния ампераж от вторичната намотка на трансформатора, като така елегантно се определя максималната мощност за работа на трансформатора...
Здравейте,съфорумници знаещи и можещи.Имам питане:мога ли с диод в първичната на трафа да намаля зарядния ток /вместо крушка/за начало на заряда ,като се по зареди да го шунтирам. Трафа на късо показва 25 ампера. Благодаря предварително.
sstefanov - майстор
В първичната не включвай диод!
По-добре крушка във вторичната.
gogo7777 - майстор
sstefanov написа:
В първичната не включвай диод!
По-добре крушка във вторичната.
Или в първичната.
Като,включа крушка ми се вдига волтажа.
sstefanov - майстор
Напрежението на акумулатора се вдига след крушката?
Е това да го видя няма да го повярвам!
Я ни покажи едно видео кое как става при теб.
  • 1
  • 26
  • 27
  • 28
  • 29
  • 30

Тема "Схема на зарядно" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: