• 1
  • 2
От мобилни телефони до цифрови камери
masterk - помощник
Здравейте! Повреден ми е HDMI вход на тв,възможно ли е да се смени?Ако "ДА" моля да ме ориентирате за какви пари става въпрос !
velas - специалист
Носи го в сервиз.
Бай Член - специалист
masterk написа:
Здравейте! Повреден ми е HDMI вход на тв,възможно ли е да се смени?Ако "ДА" моля да ме ориентирате за какви пари става въпрос !
Какво точно му е повреденото? Счупен, изкъртен, изкривен или нещо друго?
masterk - помощник
Повреден в моя случай значи изгорял ! Разбрах че има някакъв чип на платката, който изгарял ! Не знам дали може да се смени само той (чипа) или трябва цялата платка ! :?:
alexxx - помощник
На мой колега на тв. Панасоник му смениха цялата платка,мисля че към 120-130 лева даде.
Бай Член - специалист
masterk написа:
Повреден в моя случай значи изгорял ! Разбрах че има някакъв чип на платката, който изгарял ! Не знам дали може да се смени само той (чипа) или трябва цялата платка ! :?:
Е какво намуши там, та го изгори, ми е любопитно?
masterk - помощник
Бай Член написа:
masterk написа:
Повреден в моя случай значи изгорял ! Разбрах че има някакъв чип на платката, който изгарял ! Не знам дали може да се смени само той (чипа) или трябва цялата платка ! :?:
Е какво намуши там, та го изгори, ми е любопитно?
Ами при връзка с PC се получава . Имало си изисквания (да са изключени и компа и ТВ-то от захранването ) , но го разбрах след като направих белята :?
masterk - помощник
alexxx написа:
На мой колега на тв. Панасоник му смениха цялата платка,мисля че към 120-130 лева даде.
Мерси за инфото! Малко много ми идват 120-130лв., та май ще се примиря че просто нямам HDMI :partyman:
alexxx - помощник
И колегата така го е изгорил,при включен лаптоп и тв.
Аз колко пъти го ръчках така,явно съм имал късмет.
velas - специалист
Няма проблеми ако няма потенциална разлика между масите на тв-то и комп-а. Проблемът идва най-вече ако към телевизора има включена кабелна тв. Трябва да се внимава.
  • 1
  • 2

Тема "Повреден HDMI вход на тв,възможна ли е смяна?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: