• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 22
От мобилни телефони до цифрови камери
Subsa - специалист
Играе и за индикатора на батерията. Ако се сложи много малък батерията никога не се разрежда по индикация и един хубав ден, като ти трябва крик от комшията, защото са ти тъпите съссссседи са ти спукали гумата защото си паркирал на някой на "мястото" - батерия се оказва, че няма.
На тази нокиа специално е резистор и служи само да разпознаване на батерията. Дори го намерих на платката. Все пак нокиата е доста евтина :)
Относно винтоверта, поради липсата на 6 отделни зарядни или BMS го зареждах като обикновена оловна батерия, но тези батерии са повече като кондензатори отколкото като резистори и им трябва нещо да изравнява напреженията. На червения една протече, тя винаги се зареждаше последна и винаги свършваше първа, ето че даде фира. Сега имам нов внос на над 10 вида зарядни за батерии, без кутии и мисля да спретна в една кутия 6 броя зарядни за всяка клетка по едно на 3,65V
Ще ги закачам посредством букси 2,1/5,5 . Това ще е вместо баласт (BMS) Те си имат двуцветни диоди, ще знам кога точно са готови всички клетки.
Още е в проект, но ще стане скоро, че останахме само с един винтоверт. Синия му превъртя мотор и редуктора спрямо пластмасовия корпус и стана мармалад вътре от кабели и електроника. Като цяло батериите отдадоха към 100A за 2 секунди и стопиха доста неща. Включително и електрониката в копчето. :rock:
Тия дни ще гледам да събера колелото на ток, че идат топлите месеци. :weedman:
kuuuuuul - майстор
Най после спретнах винтоверт с Li-Pol батерия.Резултата е супер \:D/ .Винтоверта е 20 годишен 9.6v батерията 11.1v 2600mАh,разбира се специално зарядно и алармичка с диоди и зумер за състоянието на батерията.За цената сами си направете извода.Единствения проблем е да паснат размерите и С-то да е от 20с нагоре. :partyman:
http://www.ebay.de/itm/330686656186?ssP ... 1423.l2649

Прикачен файл

103_0265.JPG
103_0265.JPG (78.96 KиБ) Видяна 5932 пъти

Прикачен файл

103_0266.JPG
103_0266.JPG (96.16 KиБ) Видяна 5932 пъти
Subsa - специалист
Поздравления, станало е супер.
сигурно те кара над 30 часа работа с тази батерия?
lz1wvm - специалист
Поздравления и от мен,наистина е станало хубаво,но въпроса е,че ще ти върши работа.Отдавна по магазините няма качествени никелови батерии.Аз също от около година ползвам за трите си винтоверта литиеви батерии.Видях от друга тема,мисля че Ditronix беше си ги направил по рано,и писа за проблемите с никеловите батерии. :partyman:
fox_vt - майстор
Аз съм с такава батерийка
Прикачен файл:
N2200-3S-25(1).jpg
N2200-3S-25(1).jpg (69.09 KиБ) Видяна 5894 пъти
и животното стана голям дзвер лошото е че докато го направя си купих от лидълските ли-йонки и само с него карам а модифицирания е за резерва и по тежки и грубиянски работи :-D
kuuuuuul - майстор
Вече повече от месец от както съм го направил и за сега още държи с първото зареждане(умерена употреба).Сега ми предстои едно Метабо 9,6в да направя но за сега не намирам пасваща по размер батерия :?
kuuuuuul - майстор
Направих и Метабото,но с по малка батерия Li-Po 11,1в 1500мач защото нямаше място,работи чудесно.Един приятел сложи на 9,6в машина 7,2в батерия и каза че няма проблеми.
Зарядното ми е това http://www.ebay.co.uk/itm/Tiger-Wing-B3 ... 2ec9117391
плюс алармата разбира се :lol:

Прикачен файл

103_0520.JPG
103_0520.JPG (101.13 KиБ) Видяна 4889 пъти
Последна промяна от kuuuuuul на чет сеп 12, 2013 7:05 am, променено общо 1 път.
ditronix - специалист
Хаааа,зарядното е интересно! IMax B6 са перфектни зарядни,зареждат всичко! Имам такова вече две години,никакви проблеми.
Subsa ,какво става с твоите експерименти? Как протича литиева батерия? При мен направо се взривяваха и изгаряха :-D Не си играй с огъня,човече! Зарядното напрежение за Li-Ion e 4,1V,a не 4,2V! Над 4,1 започват процеси на разрушаване,следва самозапалване на лития,който пък се гаси повече от трудно. И аз така бях направил два винтоверта и се инатях,ама като взривих две батерии и по щастлива случайност не запалихме подстанцията :shock: ми увря кратуната и приключих с простотиите. Купих батерии със защита и ги зареждам с балансиране със споменатото зарядно IMax B6. И въпреки това зарядът вече е под наблюдение.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 22

Тема "Преработка с Li-Ion, Li-Po, LiFePo4 батерии" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: