• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 22
От мобилни телефони до цифрови камери
fox_vt - майстор
:? :? :prayer: ти така като гледам си голям фен на батерии и топло лепило :lol: :lol: тея батерии на кило ли ги вземаш и ако не е тайна откъде,цена,ТТП да кажеш че ми стана интересно 30-60C си е чудно за виноверт.
Subsa - специалист
http://www.ebay.co.uk/itm/4-A123-system ... 018wt_1185
Взимани са от Ebay преди 2 години. Продавача от който ги взех го няма нещо.
Внимавай продават много които са втора употреба, лошото при тях е че се саморазреждат мн. бързо.
На лична договорка с него ми изпрати 40 броя по DHL. 10+10 втора употреба grade A и grade B и 20бр нови.
Втората употреба си личат по точковите заварки.
Препоръчвам ти aliexpress.com
Относно горещия силикон.
Става най-бързо и лесно се моделира. Лесно се и отстранява ако искам да върна оригиналния вид на изделието.
Не става за в колата и горещи места.
и е МНОГО грозен :lol:
Сега съм си поръчал от aliexpress един бял които се топи при 150C и се втвърдява под -40С, цената не е за пред хората, дано го бива.
Заедно с него и един 130С до -10С, който е наполовин цена!
Към тях и по специфичен 150W пистолет за силикон с разни терморегулации керамичен нагревател.
Има и още снимки, не знам дали да ги качвам :lol:
Subsa - специалист
Има развитие с NOKIA-та
Батерията падна на 03.03.2012 сутринта при първия опит да проведа разговор.
Не е добра идея да се слага още един резистор към електрониката да лъже телефона, защото не се знае кога наистина свършва батерията.
Реално изкара точно 30дни, но не беше заредена на 100%.
Мина ден докато намеря зарядно и батерията беше заредена до сутринта на 04.03.2012 на 100% Сега ще я видим колко ще изкара.
Subsa - специалист
Още данни за NOKIAта
с 2 зареждания сумарно:
Разговори - 9ч и 40мин
Стенбай - 41 дни
miroton - майстор
Ако сложиш от по големите батерии ще изкараш до пенсия :-D
danaildr - специалист
Subsa написа:
Още данни за NOKIAта
с 2 зареждания сумарно:
Разговори - 9ч и 40мин
Стенбай - 41 дни
Браво .... 41 дни
kuuuuuul - майстор
С какво зареждаш батериите,дай подробности и линк?
Subsa - специалист
В началото с неговото си зарядно с неговата си платка, но последната чертичка я зареждаше над 10 часа и изкарах една букса директно от батерията.
Сега зареждам с зарядното на 3W св. диоден фенер с 18650 батерия. Не знам колко време отнема, но е под 3 часа. Разкарах неговата платка в крайна сметка.
3-тия пин е някакъв резистор към + или към маса, трябва да се види. Най-добре да се емулира, за да тръгва телефона и да показва вярно състоянието на батерията.
kuuuuuul - майстор
Имах впредвид винтовертите,че и аз съм мераклия да спретна един.
hidrazin - майстор
3-тия пин е някакъв резистор към + или към маса, трябва да се види. Най-добре да се емулира
Тоя резистор е термистор и играе много важна роля при заряда на батерията.За справка - при лаптопските батерии
е повече от един.Ако можеше без него да са го махнали или емулирали.
А ако се касае за GSM-ска батерия в старите нокии от типа 7110 този термистор освен че играе роля при заряда
имаше меню дето ти показва и температурата на батерията.С една дума като го оставиш на масата показва колко градуса е
около него.Но все пак основното е за заряда на батерията.
:partyman:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 22

Тема "Преработка с Li-Ion, Li-Po, LiFePo4 батерии" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: