• 1
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 22
От мобилни телефони до цифрови камери
lz1wvm - специалист
Обикновено когато два акумулатора(елемента) са свързани паралелно,те трябва да са нови,с еднакви параметри,от един производител(една марка) и дори еднакви партиди на производство.И трябва да останат винаги свързани паралелно,при заряд,и разряд.А това което си направил,не е на добре.


ПС тези микроключета,не са ли за 3 ампера.
В случая не са нови, но са от една и съща батерия на един производител (вероятно и партида) и през пвечето време откакто (не) ги ползвам седят в паралел. Отделно в лаптопският пакет бяха навързани 3S2P. Oткакто са заредени преди мецец имам стабилно 4.15V. Ключетата наистина ги дават 3А при 220V и 6А при 125V. За тази цел просто не намерих други подходящи, но вярвам за 3 дупки годишно ще свършат работа. Исках да споделя опит и евентуално да отнеса градивна критика/похвали :-)
Какво мислите за този LCD балансьор м/у другото? Ще върши ли работа за подобни проекти?
Поздрави!
fox_vt - майстор
Ами щом ще ги зареждаш с общ плюс и мунус то този балансьор няма да ти трябва.А ако ще го ползваш то ще махнеш ключетата и ще го зареждаш както е предвидено със съответната букса.На баща ми му подарих първия си винтоверт със 3S ли по пакет и съм му извел балансиращата букса да зарежда през нея със едно мини зарядно за целта.
brum - майстор
Батериите за лаптоп не са подходящи за винтоверти. Не са правени да отдават достатъчно енергия и им пада напрежението.

Аз така пробвах преди години с чисто нова батерия от лаптоп за 15тин долара. 6 клетки имаше вътре, вързах ги на 12 волта като ги запазих 2 х 2 както си бяха. Сложих защита която се вкючваше на 8 волта. Тия 8 волта под товар ги достигаше при 1/3 изразходвана батерия. Махнах защитата за да не го мисля :) .

Та за винтоверти трябват батерии дето отдават 20-30C. C-то е капацитета. Т.е. 2.2Ah батерия която е 30C отдава 30 * 2.2A = 66A без голяма драма. За лаптопите не им трябват чак такива, защото товара е постоянен и сравнително малък. Даже на оригиналните батерии слагат такива, дето не са подходящи. Май всичко това се определя от вътрешното съпротивление на батерията.
fox_vt - майстор
Така е всичко зависи от съпротивлението.Аз бях пробвал на един верт да му сложа 18650 елементи и започва да им се задейства вградената защита.После сложих липо пакет 2200 mA 25/50C като бях го взел да ми подпомага акумулатора на колата :lol: пиково 110А със натискането на бутон в момента на въртене.Тока се пускше със работещ шалтер от стартер.След като оправих стартера ли по то влзе в употреба пак.

Иначе пък преди това на една смешна акумулаторна отвертка 3,6 волта замених кадмиевите със батерия от нокия :-D И си работеше. :lol:
Фитилчо - майстор
Мммм, добър ден,

Хидразина ме насочи към вас, че питах разни неща

Ще питам и тук
Фитилчо написа:
Здравейте колеги,

налага ми се да се хвърля в света на Литиево полимерните баКтерии :-D ама съм много бос и като цяло "не съм с тока приятел"

Ще ползвам две батерии по 11.1 волта за да ги направя за винтоверт, който е 18 V .


Отиваме към ВЪпросите- 22.2V батерия много ли ще е за винтоверт 18 V?

Какви батерии ползвате и колко милиамперчаса трябва да бъде батерията?

Какво зарядно да си взема, от простите или от тези с екранчето? Зная, че това с екранчето мога да ползвам и за зарядно за акумолатора на колата/мотора(ма може и да зная грешно :-D )

Какво друго ми трябва за да съм оперативен? (може да пропускам неща, зная ли)

Какви конектори да ползвам, гледам, че има различни видове...

Благодаря предварително !

:)

Батерийте в които се заглеждам са тези :

http://www.ebay.co.uk/itm/Twin-Pack-2x- ... 1361936103



Ще бъдат набутани във батерия 18 волта..
Това много ли е над напрежението на машинките?

Тези батерии достратъчни ли ще са, като разряд и параметри. Влизат ми точно в кутията като размери.

Благодаря предварително !
brum - майстор
Ти сигурен ли си, че тия батерии ще влезнат в старата батерия? И защо не се огледаш за оригинална батерия, обикновенно е по-евтино от "рециклирана". И малко ме съмнява, че ще успееш да събереш тия 2те в кожуха на 18V батерия. Дълги са и са с кофти форма. По-вероятно е твоята батерия да е от клетки 16850 и тогава шанса да събереш тия вътре е нулев.

Иначе батериите са добри. Дават доста ток, имат дълъг живот ако се складират правилно. Имам 4 такива (същата фирма, но 2.4Ah) на може би 4-5 години и все още държат над 90% от капацитета си.

За напрежението - ако 18V са 5 клетки можеш да разкачиш едната батерия и да прехнеш едната клетка. Тогава със сигурност ще устиска. Пък и ще можеш да използваш старата защита от преразреждане и съществуващото зарядно.
Фитилчо - майстор
Искам да ги вкарам в Ryobi One+ , която е дълга 12.7 см , а тази е дълга 103 мм , така, че ще влезе. Двете една до друга влизат точно :)

Блазни ме по принцип по лекото тегло, повече време държи и ще дава повече повер на струментите, това ме блазни и заътова ги предпочитам пред оригиналните.

Батерия от този тип струва 50 долатра и то, ако някой ти я донесе от щатите- тоест разправия си е... В английския ибей подминава 60 паунда, а паунда му знаем курса към момента...

http://www.homedepot.com/p/Ryobi-18-Vol ... /100086262


Product Depth (in.)
3.07
Product Width (in.)
7.082
Product Height (in.)
9.84


Ако се справя успешно, ми предстои преработката и на една ето такава батерия, 24V :

Изображение
bigdragon - майстор
Сложи си 5-клетки за 18V.
От тук си избери нещо по размер.
Например:
Изображение
Работят и с Пейпйл.
От европейския склад идва за няколко дни.

Тези елементи са без никакви защити и използването на бялата букса при разряд и заряд е задължително.
Иначе :xplode: :xplode: :xplode:
Тя не случайно се монтира още при изработката...


Аз използвам зарядно Imax B6AC
Последна промяна от bigdragon на чет авг 06, 2015 12:47 pm, променено общо 3 пъти.
valqk - специалист
bigdragon написа:
Тези елементи са без никакви защити и използването на бялата букса при разряд и заряд е задължително.
Иначе :xplode: :xplode: :xplode:
Тя не случайно се монтира още при изработката...


Аз rpползвам зарядно Imax B6

Според мен, трябваше да го сложиш отгоре.
Някой знае ли контролерчета, за защита от пре-разряд/заряд, които да са удобни за монтиране при батериите?
Не за друго, ами и аз имам една LiPo, но не смея да я ползвам на винтовера, точно заради причината по-горе, а да си правя спец. контролер - нямам кога.
Иначе, и аз ползвам Imax B6 за нея и за други.
  • 1
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 22

Тема "Преработка с Li-Ion, Li-Po, LiFePo4 батерии" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: