• 1
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
  • 22
От мобилни телефони до цифрови камери
hidrazin - майстор
За такова мисля да го кипря. Имам един малък дето сега му ги зареждам с IMAX-a ама той не винаги ми е под ръка.
:partyman:
hakama - специалист
Някой да е ползвал услугите на тези - притеснява ме че трябва по еконт да пускам... а в Сф не правят такава обръщалка от NiCd на Li-ion
plamen6703 - майстор
Тук провери ли какво предлагат https://steinberger.bg/page/3/za-nas.html
Изработваме акумулаторни пакети по поръчка. Извършваме подмяна на акумулаторни батерии на винтоверти, прахосмукачки, електрически велосипеди и много други.
:partyman:
vencil - специалист
Имам този контролер WH-2S80A http://tpetrov.com/search.php?prod=Набо ... .4V%2F8.4V който е за две батерии свързва се така
Изображение
До колкото разбрах от описанието може да работи и с една батерия (с една ми е необходимо), обаче не успявам да го свържа правилно (с две си работи). Възможно ли е да работи с една батерия и как трябва да го свържа.
hidrazin - майстор
В описанието пък и никъде другаде не видях да пише такива неща...
:partyman:
vencil - специалист
Изходни зарядни напрежения: 4.2V, 8.4V,/контролира се всеки един елемент от пакета, както и цялата батерия...
Аз съм го разбрал грешно да го .... Някакви идеи от къде да си купя за един елемент че нещо не откривам.
hidrazin - майстор
чет сеп 19, 2019 3:27 pmvencil написа:
Някакви идеи от къде да си купя за един елемент че нещо не откривам.
Примерно ЦЪК
:partyman:
vencil - специалист
До колко волта е здравословно за батерията (18650) да се разрежда :? . Взех си един контролер но в магазина нищо не успяха да ми кажат за него, нито до колко ампера е нито на колко волта изключва. Пробвах го изключи на 2,49V аз съм останал с впечатление че трябва да изключват на 3V, има ли нещо вярно или 2,49V е нормално и няма да се скапе по-бързо батерията. И още един въпрос: Понеже не знам колко ампера е контролера и включа нещо което над лимита му какъв би бил резултата, ще започне да загрява, ще изгори или нищо.
Lutchezar - майстор
Пусни няколко снимки на платката, току виж я идентифицира някой.
fantom - специалист
18650 e типоразмер, което не указва каква е химията вътре от което зависят крайните напрежения...
  • 1
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
  • 22

Тема "Преработка с Li-Ion, Li-Po, LiFePo4 батерии" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: