От мобилни телефони до цифрови камери
heaton_asd - специалист
Здравейте колеги :)
Имам проблем с телевизора, отскоро започна като се пусне да премигва картината.
Телевизора е много стар почити 16-17 години може би,но все още картината е супер.Купих го когато откриваха "Метро" в Русе.
От няколко години работи с bulsatcom, както казах по-нагоре като го пусна премигва като мигач,докато не му писне и се оправи.
Направи ми впечатление, че като задържа копчето за смяна на канал на bulsat приемника,надписите отдолу и номера на канала не премигват, само когато го оставя на канал тогава ми прави тази мизерия.
Днес го отворих и забелязах, че големия кондензатор е надут.
Някой може ли да ми каже каква роля играе той,тъй като не съм на "ти" с телевизионната техника :sad: в смисъл дали проблема може да е от него.
Ето снимка на шасито: http://prikachi.com/images/966/4479966T.jpg
ssi - специалист
Най вероятно проблема е в кабела до чинията...
Нищо му няма на кондензатора.Най-вероятно е кинескопа
ssi - специалист
надписите отдолу и номера на канала не премигват
Това така описано означава, че телевизора си е добре. Пробвай с два пъти бутона инфо на булсатското дистанционно и кажи дали примигва синия прозорец.
heaton_asd - специалист
ssi написа:
надписите отдолу и номера на канала не премигват
Това така описано означава, че телевизора си е добре. Пробвай с два пъти бутона инфо на булсатското дистанционно и кажи дали примигва синия прозорец.
Да премигва прозореца :sad:
ssi - специалист
Е, тогава проблема ти е в телевизора.
друмчо - специалист
Пробвай го на ефирна. Влияе ли се от силата на звука - ако "да" захранването.
hidrazin - майстор
Смени ли надутия кондензатор?Дано е само той но при тези години на телевизора силно ме съмнява да имаш заминал
само един електролит.Там до големия кондензатор има един алуминиев радиатор.Покрай него почти натикан вътре трябва да има
поне още един малък електролитен кондензатор.Смени и него.
miroton - майстор
Виж за студени спойки,кондензатора нее надут а си има пластмасова капачка.Има едни кондензатори 47 или 100 мф 160в смениги всичките.

Тема "Samsung CK-501FTR премигва картината" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: