• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
От мобилни телефони до цифрови камери
Sandman - специалист
чет дек 26, 2019 5:26 pmnikolov333 написа:
Ей я тука с 44лв.по-ефтина....
С тия мижави 2 диода ше фърли 30 метра ама друг път :lol:
Смарт лайт...бля бля. Смарта най-вероятно се заключава в това, че пали диодите ако засече движение. Моите китайчета и те дават цветно нощем, ама не правят чудеса.
Хем са с по 4 лед-а...

Това е от 2мегапиксела китайче за 70 лева :)
Навън под стрехата, вятър студ, бачка си засега.

Прикачен файл

Screenshot_20191227-083436.jpg

Прикачен файл

18362671_2019-12-09 16_39_26.jpg
nikolov333 - майстор
Имам една лед улична лампа 100W/14000lum дето мисля, че добре ще осветява с нея.. https://www.2r-bg.com/product/led-ulich ... pro-140lmw
kozl - майстор
Да 324 лв. май по-скъпо от камерата :?
Аве некъде имам видеозапис на некви аймани дето една нощ ни гепиха камерките, оти си мислили, че са убави, ама и они не са спечелили, а и ние останахме без камерки. Та първото нещо което направиха е да елеминират осветлението дет се пали от PIR-а.
nikolov333 - майстор
Те я Reolinka 5МР, без инфраред и през прозорец със стъклопакет как снима, ама още не е съвсем мръкнало май, а и с още едни 100W осветление от към гърба, предполагам, че ще е екстра.. Резолюцията е орязана заради размера на файловете за качване във форума..

Прикачен файл:
received_548727372349495.jpeg
received_548727372349495.jpeg (77.88 KиБ) Видяна 1839 пъти
Ей я вече при напълно затъмнено и пак е добре..

Прикачен файл:
received_2528134723973116.jpeg
received_2528134723973116.jpeg (10.26 KиБ) Видяна 1822 пъти

И след като си поиграх с настройките на BackLight/Dynamic..

Прикачен файл:
IMG_20191227_182811.jpg

След регистрация в приложението за телефон удължават гаранцията с 6месеца след 2-те години стандартна, ако си я купил от официален търговец на Reolink.. Абе за тия пари мисля, че кърти.. Тоя Hikvision, като гледам какви цени му търсят, особено из европата, са си грешни пари..
ftubusa - специалист
Не робувам на марки от 20+ години, но ако имам възможност предпочитам Сони пред Санг и БОШ пред Беко. Горе-долу такава и разликата между двете марки за камерите според мен, но както и да е. Поръчал съм я, чакам я.
nikolov333 - майстор
За беко грешиш.. Бош си купих наскоро един висок клас флекс и вече е в бокса, че се потрошиха едни пластмасови чаркове.. Та Hikvision-a го намерих на цени от 90 до 350EUR.. Как мислиш, тия дето го продават на 90EUR, дали не си калкулират печалби..15-20% min и колко ще да е разликата в производствените цени(съответно и качеството)сравнявани с Reolink.. Ами нула на нула са.. та най много да имаш малко по-добър софтуер и по висока компресия например.. В съвременния свят има нови марки и производители, които свиват маржовете на печалбите, без компромиси с качеството, за да завладяват пазари и точно тях предпочитам при избора си.. Разбира се не искам да налагам мнение, а просто информирам.. Всеки има глава за да мисли.. :partyman:
hidrazin - майстор
пет дек 27, 2019 11:08 pmnikolov333 написа:
За беко грешиш.. Бош си купих наскоро един висок клас флекс и вече е в бокса....
Намалих цитата за да не заема място ... но тотално си в грешка.
Купил си турско/китайско/цигански Бош и си получил точно толкова, колкото си платил.
А то е Йофтино, Йофтино като турско Беко (не че няма и други такива боклуци) и също толкова смотано.
Който е работил/се е докоснал до двете - оригинални и ментета, никога не може да сбърка.
Абеееее... още моя да пиша, ама стига...
Никога в къщи САНГ, ЙОНГ, БЕКО, МИДЕЯ, и прочие т@ша@ци....
:partyman:
P.S. Да не се заричам. Мое да купя такива кога съм изпаднал до просешка тояга....
nikolov333 - майстор
:-D ..вервай си за всичко, но като си нямал Beko у вас, нямаш и база да спориш..
П.П. Боша е GWS-17 CIE Professional и ако за над 300 кинта е евтин китайско/мангалски кажи да знам, ако закъсам с парите, но е с пластмасова композитна капачка на редукторните предавки(детайла е 828 по сервизната схема) и тя се троши, а е от малкото останали модели, Made in Germany.. :проба: :roll: https://bashmaistora.bg/%D0%BB%D0%B0%D0 ... 54343.html

Прикачен файл:
Screenshot_2019-12-28-00-19-49-146_cn.wps.xiaomi.abroad.lite.jpg
kozl - майстор
пет дек 27, 2019 5:38 pmnikolov333 написа:
........
По повод на снимките - на мен ли ми се струва, че отсрещната лампа заслепява камерата :?
nikolov333 - майстор
Може би, да.. По-скоро мисля, че е от отражения в стъклопакета, понеже е бяло + 4 сезона.. Стълба си е мой от 3" поцинкована тръба и го "насадих"в обсадна тръба, така че да позволява да се движи в нея и мога да променя посоката на осветяване, като го завъртя, но и камерата е монтирана временно там, така че да мога да преценя в движение, къде ще най добре да се монтира..
Приложението за телефон е хубаво понеже има и LiveZoom и можеш да увеличиш определени зони, но детектора за движение се задейства от засенчване и осветяване, което трудно ще се избегне с настройки на зоните за маскиране..За сметка на това хваща и котките на комшиите.. :cool:

Прикачен файл

Screenshot_2019-12-28-13-33-49-711_com.miui.videoplayer.jpg

Прикачен файл

IMG_20191228_125638.jpg

Прикачен файл

IMG_20191228_125700.jpg
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Тема "Камера за видеонаблюдение" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: