• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
От мобилни телефони до цифрови камери
Nimi - специалист
чет дек 26, 2019 10:35 pmnikolov333 написа:
Ако ще ми вади и нощните снимки горе-долу така, може да туря и още една 100W LED улична лампа ако и стига..
Това е много далече от нощна снимка. Тук още не се е вдигнал IR филтъра и осветлението на камерата не е запалено.
hidrazin - майстор
съб дек 28, 2019 12:01 pmnikolov333 написа:
...За сметка на това хваща и котките на комшиите...
Котката добре, стига да е в твоя имот.
В тази връзка - силно се надявам всичко това в обхвата на камера да е твоя собственост и да е в границите на имота ти...
:partyman:
nikolov333 - майстор
Имота е мой, но оградата не е вдигната още и хваща малко от пътя, но това е временна постановка и снима двора от прозореца на фургона, докато настроя рутера за да тествам камерата, а после ще я слагам на стълб и ще бъде насочена както трябва.
Нощното снимане си е цветно и с нея, ако е достатъчно осветено и изключа инфрареда..
П.П.Оня ден снима и комшията с котките да крачи из имота, но без го да питам, той сам си призна.. :-D
valentino76bs - майстор
нед дек 29, 2019 7:21 pmnikolov333 написа:
Имота е мой, но оградата не е вдигната още и хваща малко от пътя, но това е временна постановка и снима двора от прозореца на фургона, докато настроя рутера за да тествам камерата, а после ще я слагам на стълб и ще бъде насочена както трябва.
Нощното снимане си е цветно и с нея, ако е достатъчно осветено и изключа инфрареда..
П.П.Оня ден снима и комшията с котките да крачи из имота, но без го да питам, той сам си призна.. :-D
Спомена някъде за камера с сд карта?
Какво ще препоръчаш да върши работа ,искам да я сложа на етажа( входа)и да записва на картата.
На двора ми сложиха една дахуа качиха я на 6 м доста добре гледа ,широк ъгъл .Записва на техен сървър и месец назад се гледа.Всичко е от тях 200лв.камерата и 11 лв. на месец за нет само за нея, малко ли е много ли е незнам но съм доволен.
nikolov333 - майстор
Тази която коментирах е с карта, но за да я гледаш с онлайн приложението и да ти праща известия и трябва интернет по ftp кабел и захранване.. може и РОЕ. Има същите модели и WiFi.. за тях ще трябва само захранване. Та въпроса е от къде и как ще я свържете с интернет. Иначе може и без интернет да записва на картата, но не е удобно за преглеждането на записите и евентуално промени в настройките..
valentino76bs - майстор
съб фев 01, 2020 11:09 amnikolov333 написа:
Тази която коментирах е с карта, но за да я гледаш с онлайн приложението и да ти праща известия и трябва интернет по ftp кабел и захранване.. може и РОЕ. Има същите модели и WiFi.. за тях ще трябва само захранване. Та въпроса е от къде и как ще я свържете с интернет. Иначе може и без интернет да записва на картата, но не е удобно за преглеждането на записите и евентуално промени в настройките..
Не ми трябва да преглеждам ако стане нещо тогава да мога да видя какво е записала на сд картата.Трябва ми когато има движение да записва само .Един приятел имаше такава сложена на гаража един път му потрябва да види кой му отрови кучето и нещо не можа да свали записа беше записано нещо на пресекулки .Затова искам нещо надеждно!
nikolov333 - майстор
Тези камери са само за успокоение на собственика и донякъде за инцидент, но рядко се уцелва момента, който ще снима и записа ще ти е полезен.. Сестра ми и откраднаха колелото най-нагло пред камерата и не го намериха в последствие.. Аз моята я ползвам да си наглеждам имота, а в бъдеще ще наблюдавам майсторите, като започна строеж..
Nimi - специалист
съб фев 01, 2020 10:13 pmvalentino76bs написа:
....Един приятел имаше такава сложена на гаража един път му потрябва да види кой му отрови кучето и нещо не можа да свали записа беше записано нещо на пресекулки .Затова искам нещо надеждно!
Записа който е на картата ли е накъсвал? Трудно ми е да повярвам. Или е прехвърляла сигнала безжично към друго устройство където е бил записа?
valentino76bs - майстор
съб фев 01, 2020 10:25 pmNimi написа:
съб фев 01, 2020 10:13 pmvalentino76bs написа:
....Един приятел имаше такава сложена на гаража един път му потрябва да види кой му отрови кучето и нещо не можа да свали записа беше записано нещо на пресекулки .Затова искам нещо надеждно!
Записа който е на картата ли е накъсвал? Трудно ми е да повярвам. Или е прехвърляла сигнала безжично към друго устройство където е бил записа?
Записа да но дали точно е накъсвал или нещо не е било както трябва вече нямам спомен стара работа.
Не беше свързана безжично никъде картата си беше вътре.
velas - специалист
съб фев 01, 2020 10:22 pmnikolov333 написа:
Тези камери са само за успокоение на собственика и донякъде за инцидент, но рядко се уцелва момента, който ще снима и записа ще ти е полезен..
Съвсем не си прав... 50% от дребните душмани се отказват само от голямата и поставена на видно място табела "видеонаблюдение".
Останалите са въпрос на желание на следователя/полицая да го/ги привика на "разпит"...
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Тема "Камера за видеонаблюдение" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: