От мобилни телефони до цифрови камери
LBG - помощник
Колеги, тази година явно всичката ми техника вкъщи е решила да ме побърква, та от снощи едното ТВ във всекидневната, взе да прави мизерии. Става дума за Сони 29CS60K, който откакто го взехме през 2004г. не е местен и не знае що е сервиз. Проблемът е следния - картината става на цветни хоризонтални райета. червеникави и зеленикави. На моменти изчезват, но през повечето време се открояват доста добре. Не липсват основните цветове, но този проблем е налице. Имам подозрение, че кинескопът е тръгнал за зелените пасища, но от друга страна си мисля, че може да е нещо не толкова страшно, като филтриращ кондензатор, например.
Мисля, че е кинескоп, защото гледайки наработката от сервизното е на почти 30000 часа. Имах едно 21 инчово Сони, което преди една година отиде, но там симптомите си бяха много по-ясни. Първо отказа червения катод, като се наложи да се изцеди до максимум, като след 2 месеца избледня и започнаха сервизните режими с миганията на диода преди да запали и накрая си купих едно LCD и този стои и събира прах в едната стая /в тази връзка някой, ако има кинескоп, от думнало шаси, може да пише/.
Та някъде бях чел покрай проблемите с 21 инчовото, че след 2000г. са на около 30000 часа и после може да си търся нов :weedman:
Някой ако има идеи за тези черти, ще съм благодарен. Ако трябва ще снимам, за да се види точно за какво става дума, не е проблем. :wink:

Колегата tv-servize, какво ще каже по въпроса? :)
tv-servize - специалист
Виж дали имаш тример-кондензатор с които е подпрян кварцовият резонатор 4,43мh , ако има го смени.Със сигурност не е кинескопа.
LBG - помощник
tv-servize написа:
Виж дали имаш тример-кондензатор с които е подпрян кварцовият резонатор 4,43мh , ако има го смени.Със сигурност не е кинескопа.
Ок, ще видя и ще докладвам. Това, за което съм 100% сигурен е, че проблемчето някъде по веригата на зеления катод. Като не е работил цяла нощ и го пусна. Първата минута зеления цвят е много слаб и почти работи на син и червен, след което и зеления се излюпва.

Между другото този резонатор на платката на кинескопа да го търся, нали? :mrgreen:
hidrazin - майстор
Не е на платката на кинескопа.На голямата е - търси покрай някоя голяма интегрална схема.
Изображение
:partyman:

Тема "Проблем със Sony 29CS60K" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: