От мобилни телефони до цифрови камери
svetliopi44 - Чирак...
pipilica написа:
http://power-supply-circuit-diagrams.bl ... chive.html
За по-голяма мощност слагаш по-яки диоди и симистор.
Благодаря, това е отговор, другото е полвинчата работа от типа ... тате ще ми купи колело ама друг път.
boltik - специалист
Здравейте,на Хилти прахосмукачката има врътка-ключ.На средно положение неотрал.На дясно включва прахосмукачката,а на ляво през контакта,който е монтиран на прахосмукачката.При включване на уред,който е включен в контакта на прахосмукачката,тя се задейства автоматично.Ще ме извините за спама.
$64EN - специалист
Миналата седмица си взех компонентите за усиления вариант и свързах схемата.
Работи, но на контакта за прахосмукачката ми изкарва 137V и работи слабо.
pipilica - майстор
Намали малко R1 или добави по още един диод.
$64EN - специалист
Благодаря, ще пробвам и ще пиша.
:supz:
sstefanov - майстор
Може да използваш 2 греца вместо 6-те диода.
$64EN - специалист
Да напиша малко инфо относно използваните от мен компоненти в схемата.
За 6-те диоди ми продадоха аналогични (P 600) на тези в обяснителната записка (BY550-800).
За триака - D7 нямаха TIC225M 600V 8A, и ми дадоха S1206MH , който също бил аналогичен.
Дали е възможно разликата в напрежението на командвания контакт да е заради това, че не са използвани конкретните компоненти описани в записката, а аналогични?
Не съм взимал допълнителни диоди и преди да пробвам с тях искам да се уверя, че причината не е в някой от използваните от мен елементи.
Благодаря на всички включили се в темата :respekt:
miroton - майстор
Е тва също е важно Max IGT of 5 mA (Quadrant 1)
ditronix - специалист
Ами вземи и иди при тоя,дето ти е продал S1206 за триак и му го заври в ..... После му обясни,че тиристор и триак са различни бози. Защото 1206 е тиристор и съвсем нормално ти вади на изходите 130-140V-единия полупериод. Не се занимавай с глупости,купи си ВТ138-600- триак за 12А или ВТ139-600 -той е за 16А. Когато всичко тръгне,вземи сложи триакът на малко радиаторче-има ги по компютърните дъна и захранвания. От мен-това!
$64EN - специалист
Вчера ми остана малко време и смених триака с TIC225M.
Всичко работи перфектно \:D/ :group3g: :party: :laola:
Мисля даже да сложа един контактор на мястото на командвания контакт (за по-сигурно) и по този начин ще мога да свържа всичко, без ограничение в мощността.
Сега се замислям за устройство, чрез което командвания контакт да продължи да работи няколко секунди след спиране на командващият контакт.
Искам да благодаря на всички включили се в темата :prayer: :respekt: :respekt: :respekt:

Ако има интерес ще кача снимки и подробности.

Тема "Автоматично пускане на прахосмукачка." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: