• 1
  • 2
От мобилни телефони до цифрови камери
Gnus - специалист
Колегата има предвид, че зависимостта е обратната - при ниска светлина има високо съпротивление. Като слагаш кабелче, ти симулираш светло, а не тъмно.
kuger - майстор
Лед 100 е фотодиод, може и него да си поставил обратно.
ilko-gd - напреднал
Здравейте. Ще използвам темата да попитам нещо за фотореле DLS 1/50. Релето си работи, но датчика му е прегорял от слънцето и пластмасата му е потъмняла. Това води до включване прекалено рано. Прикачвам схемата, но на нея не е отбелязан вида на фотодиода за да си купя същият и да го сменя. Ако може някой да ми напише подходящ за целта фотодиод ще съм благодарен.
Прикачен файл:
D9A9E824-663D-4986-8670-104474106527.jpeg
D9A9E824-663D-4986-8670-104474106527.jpeg (55.8 KиБ) Видяна 776 пъти
silent - майстор
с тримера не можеш ли да регулираш включването да става при по малко светлина....
ilko-gd - напреднал
Направил съм го на минимум, но пак е прекалено рано включването. Преди не беше така.
silent - майстор
ако тримера е на минимума съпротивление и пак включва рано махни съпротивлението след него или го намали на половина примерно 1мегаом и пробвай да регулираш....ако тримера е на максимум съпротивление сложи по-голямо съпротивление след него и регулирай....става въпрос да сменяш съпротивлението 1,8мегаома...би трябвало да има ефект ако не са прескочени някакви гранични стойности...аз поне това бих пробвал с моите базови познания по електроника...
  • 1
  • 2

Тема "Фото реле." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: