• 1
  • 2
От мобилни телефони до цифрови камери
soto - специалист
Идеята е да се зглоби едно импулсно захранване. Повечето неща схемата ги имам вече ,единственно ме мъчи един кондензатор с неговите параметри. Предварително да споделя че сега се уча ,не професионално просто съм любител.Това е модулатора ,проблема е в това че не мога да намеря кондензатор с параметри ,12000 Uf / 25V ниско електролитен.Не знам за други заместители. Попаднах на 10000 Uf / 25V 15000 Uf / 25V. Най- вероятно на този 10000,да му се добави още един кондензатир , но не знам какъв и с какви параметри. или няколко.Ако са няколко да бъдат приблизително 12000 Uf / 25V или малко отгоре. Не искам да влизам в излишни разходи че аз и без това вече съм закупил този 10000 Uf / 25V от незнание.Аве май наближиха 70-80 левчета :-D . Начина евентуално на връзване.Дано съм се изразил изчерпателно .Оле много се омотах :? Благодаря предварително.

Прикачен файл

Img_0133.jpg
Img_0133.jpg (89.32 KиБ) Видяна 2917 пъти
miroton - майстор
Става и с 10 000 и с 15 000,но най добре дай схемата.
sstefanov - майстор
Използвай го този.
За да е по-ефективен трябва да е с възможно най-къси изводи към схемата.
soto - специалист
Първо благодаря за бързите отговори :prayer: :prayer: Ами схемичка има а въросния кондензатира , керамичния,и двата мисфета допълват цялата схема. Ааааа... има и още един елемент които не съм си закупил ,просто сега изучавам всичко от нета.Ако преди 10г. ми беше казъл някой че ще дойде ден да се интересувам от кабели,схеми и елементи щях да му се изсмея. Всичко започна от LED-осветлието по колата =D> . А.а.а. че се отплеснах. :wink:Извинявам се за големия формат,следващоя път ще се постарая повече.

Прикачен файл

324pwm-v2_sche_with_current_limit.gif
324pwm-v2_sche_with_current_limit.gif (79.23 KиБ) Видяна 2866 пъти
Subsa - специалист
Не знам не интегрира ли много с този С4-47uF
Може да изгори транзистора, реално защитата не защитава особенно.
soto - специалист
Ами за да бъда честен всичко като схема ,елементи даже и опътване за построяването са взети от нета имаше и каталог с елементите .Старая се спазвам тези указания . Въпреки че не съм сигурен колко доверчив да бъда. Ето за това сметнаш за по удачно да споделя в фирума и евентуално да получа някакви отговори за да има накрая резултат.
Subsa - специалист
Замислям се, че товара не предполага ниско съпротивление и за това усредняват толкова, поне да я вкарат в постоянен режим цялата схема.
lecki - специалист
Какво ще правиш с тази схема?
zimel - специалист
Ще прави електролизер тип Стенли Майер.
  • 1
  • 2

Тема "Помощ с кондензатор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: