• 1
  • 2
От мобилни телефони до цифрови камери
QuietStep - специалист
Разгледах темата за батериите на тия машинки. Подобни проблеми възникнаха и при моята. Но дали някой сръчен колега си е правил мрежово захранване (прим. на 18 V)? Нямам намерение да ходя там където няма ток, поне засега, но ми трябва за сериозен ремонт у дома.
Благодаря за някоя проста схемичка (с или без траф:-)
За съжаление на уредчето не пише мощност, книжката му изчезна доста отдавна, така че...:-)
miroton - майстор
Имаше цяла тема само потърси.
krasiorocknroll - специалист
Правил съм няколко такива.Изваждам батериите и на тяхно място поставям трансформатор с грец.Поставям кабел от пералня рига или подобен от руски уред и това е.Вече няколко години работят и никой не се е оплакал!:)
fox_vt - майстор
Хмм какъв е тоя траф дето ще се събере във кутиата за батерията и ще дава 10 А ток колкото е максимума при пълно натоварване :? А сори са въпроса но защо кабел от рига или руски уред :roll:
tv-servize - специалист
Ако е със РУСКИ КАБЕЛ може и без траф. :lol:
QuietStep - специалист
Е, приятели :drinkers:
Получих все пак нелоша информация (за амперите ми е думата :? ) И сам мога да си сметна изправителя, само се колебая дали да го правя стабилизиран и регулируем или...
Що се отнася до търсенето...май не намерих до сега подходяща схемичка, щом си позволявам да занимавам форума...Но нали затова сме тук - да споделим, ако имаме желание за взаимопомощ...
hidrazin - майстор
Аз имам така направен винтоверт. Махнал съм му батерията, запоил съм един кабел 3-4 метра и го захранвам със захранване от компютър.
Хем винтоверта става много лек без батерия, хем имам големи количества захранвания от компове на една камара. За домашна и настолна работа
е даже по-добре от такъв с акумулатор.
:partyman:
fox_vt - майстор
hidrazin написа:
Аз имам така направен винтоверт. Махнал съм му батерията, запоил съм един кабел 3-4 метра и го захранвам със захранване от компютър.
Хем винтоверта става много лек без батерия, хем имам големи количества захранвания от компове на една камара. За домашна и настолна работа
е даже по-добре от такъв с акумулатор.
:partyman:
:thumbs: точно това е най добрия вариант така и така ще е с кабел няма смисъл трафа или захранването да е на винтоверта като може да е на другия край на кабела :-DПроблема е че колегата иска 18В ама тва са подробности :lol: :lol:
hidrazin - майстор
Лично аз не виждам какъв е проблема да се извади от едно АТХ захранване 18 волта с добър ампераж.
Определено ще му излезе по-евтино (и по-леко) отколкото с трансформатор.
http://www.chirio.com/switching_power_supply_atx.htm
:partyman:
krasiorocknroll - специалист
fox_vt написа:
Хмм какъв е тоя траф дето ще се събере във кутиата за батерията и ще дава 10 А ток колкото е максимума при пълно натоварване :? А сори са въпроса но защо кабел от рига или руски уред :roll:
Ами такъв,работещ! :) Щом казвам че работи значи е така!Да ме простят инженерите,ама колкото са повече-толкова по-малко се развива техниката!:)
  • 1
  • 2

Тема "Въпрос за винтоверт" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: