От мобилни телефони до цифрови камери
alkuni - помощник
Здравейте
Скъса ми се ремъка на стара пералня AEG Lavamat 400f.
Купих нов,но преди да тръгна да го слагам,искам да попитам дали има някакъв чалъм при поставянето му.
Не бих искал да го разтегна и повредя.
Всякакви идеи са добре дошли.
Поздрави

П.П. Не мога да сваля колелото което върти ремъка(сигурно е клеясало)
Ако се опитам да го вкарам както се вкарва верига на велосипед,ме е страх че ще се разтегне и няма да върши работа.

Поставих го!
Благодаря за помоща
Stefan_62 - майстор
alkuni написа:
Здравейте
Скъса ми се ремъка на стара пералня AEG Lavamat 400f.
Купих нов,но преди да тръгна да го слагам,искам да попитам дали има някакъв чалъм при поставянето му.
Не бих искал да го разтегна и повредя.
Всякакви идеи са добре дошли.
Поздрави

П.П. Не мога да сваля колелото което върти ремъка(сигурно е клеясало)
Ако се опитам да го вкарам както се вкарва верига на велосипед,ме е страх че ще се разтегне и няма да върши работа.

Поставих го!
Благодаря за помоща
По принцип ел.двигателя трябва да е захванат на подвижна планка чрез която може да му се променя положението. Но и да не е така никъкъв проблем не е да го смениш на принципа на веригата на елосипеда. Не сваляй шайбата, ще си отвориш по-голяма работа. Сложи ремъка на едната шайба и след това с малко напън го вкарай в другата, като я захапеш от единият краи и с леко завъртане напред ще влезе. Няма страшно да се разтегне.
alkuni - помощник
Stefan_62 написа:
Сложи ремъка на едната шайба и след това с малко напън го вкарай в другата, като я захапеш от единият краи и с леко завъртане напред ще влезе. Няма страшно да се разтегне.
Точно така направих
DMN - майстор
Явно питащия е намерил верния форум, ама хич не се е постарал да види, че има и различни раздели и тая тема не е за тук. Та да попитам и аз - нокторезачката ми не реже добре в лявата си част, какво и е?

Оправих я, благодаря за помощта, смених й процесора.
Последна промяна от DMN на нед окт 14, 2012 12:26 am, променено общо 2 пъти.
velsi - Почетен майстор
Много са ти дебели ноктите.
hidrazin - майстор
Относно лявата част - явно ноктите са яко ГМО !!! Поне в лявата част ! :-D
:partyman:
DMN - майстор
Грешиш колега, лявата част на нокторезачката реже дясната част на нокътя :-D Не са ГМО, просто съм десняк и когато си режа ноктите на дясната ръка ми е малко трудно да го правя с лявата, но процесора на нокторезчаката управялва хидравликата й и става много по-лесно. Проблема е решен, дано съм помогнал на някого :partyman:
hidrazin - майстор
:-D Така е! Сега постни схемата и софта.
:partyman:

Тема "смяна на ремък" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: