От мобилни телефони до цифрови камери
edesign - специалист
то от последният ти пост всеки ясно вижда кой е комплексар :-D
то аман от дребни тарикатлъци в БГ докато българина не се научи да си плаща за услугите то никога няма да се оправим, по всяка вероятност ще платиш повече и рано или късно пак ще опреш до "фирмата с вратата" и те ще ти вземат и двойно за това, че си пипал където не ти е работата.
cybersas - специалист
Това е форум за такива като нас - дето пипат къде не им е работата. Прав си. Имам няколко ролетни врати и в крайна сметка ще сменя контролерите с внасяни от мен - универсални.

Въпросът, човече, е, че някои хора не обичаме да ни цакат излишно. Ако трябва ще декодирам цялата тъпотия на PIC-a и ще пусна кода в блога си - или викаш само аз съм с такава врата от Ролпласт - някой може и да няма моите възможности - що да се мъчи?!

Не е "услуга" да натиснеш копче и да вземеш 30 лв. Ами - не е - поне за мен.

Няма да пиша повече под безумни коментари извън темата, която е ясна.

Ако някой разпознае дистанционното, ще купя няколко, ще пробвам и ако стават - ненужните ще подаря на всеки с такава врата с разпечатка инструкции как да си ги добави.
edesign - специалист
личи си че си твърдоглав и не знаеш за какво става въпрос но:
- управлението е турско (ролпласт внасят всичко от там)
- както казах може да е с фиксиран или скачащ код (казва се скачащ не плаващ заради алгоритъма) така че едва ли можеш просто така да намериш предавател за 10лв китайски от конрад и той по чудо да стане.
- ако имаш време и мерак порови се в турски страници иначе питай едни колеги които се занимават с гаражни врати http://www.lpg-bg.com/other_el.html може и да ти помогнат.
cybersas - специалист
Тц, хич не съм твърдоглав. Jumping code има, ама в песните - иначе си е wave.

Няма никакво значение чие производство са дистанционните, а на каква честота излъчват. Ти ги изкара бахти сложните дивайси :) Ще информирам за напредъка така и така. Предвид вид ана приемника и по-специално верно приемната му част (перпендикулярно) ползват най-обикновен модул - едва ли е криптиран, едва ли е някакъв сикуънс - по-скоро единия бутон е на една честота, втория на +/- няколко херца. Все пак е врата, а не трезор.

По-добре е като говориш разумно, оценявам.
edesign - специалист
Човек спри се да пишеш глупости - честотата е една и съща, бутоните изобщо не я променят, модулира се амплитудно като това е някакъв код. И всеки производител си измисля сам кода затова ти казвам че с произволно китайско няма да стане а камо ли от най-евтините....
Честотите за дистанционните са стандартизирани и не могат да излъчват на каквато си искат и обикновено са на 433MHz.
Дивайсите наистина са сложни и както казах ти хабер си нямаш от тая работа....
Хайде със здраве троши си главата щом искаш :)
cybersas - специалист
Стара ти е информацията - всички наши излъчват на 863 MHz. И не - нищо сложно няма точно в тези платки с по един чип - бас ловя, че е разлика в честотата - никакво кодиране няма - то няма и сми.
Gadnyara - специалист
Няма никаква сигурност с кое дистанционно ще тръгнат нещата, както вече бе споменато.
Аз бих пробвал примерно тези от Добрикит - изглеждат същите.
И просто ще го захвърля при останалите боклуци, ако не тръгне...

След като посочихте, че сте в бранша, не смеех да предлагам линкове към подобни търговци...
miroton - майстор
Е тва ме кефи ---- по-скоро единия бутон е на една честота, втория на +/- няколко херца. Все пак е врата, а не трезор.-- :lol: :lol: :lol:
е такива правех преди 20 години

Някои обирджия ако чете постовете вече го образова :-D :-D :-D
Пък и ти ако ти трябват гуми и джанти можеш из софия да си обикаляш с дистанционното и да си натискаш копчето барем някои гараж се отвори :-D :-D :-D :-D
lz1wvm - специалист
Послушай edesign,а също и ако имаш някой въпроси,обърни се към него или питай във форума,недей да се ежиш излишно....просто ще дадеш 30 лева,ако искаш второ дистанционно.Това е.
kabel96 - специалист
cybersas написа:
Тц, хич не съм твърдоглав. Jumping code има, ама в песните - иначе си е wave.

Няма никакво значение чие производство са дистанционните, а на каква честота излъчват. Ти ги изкара бахти сложните дивайси :) Ще информирам за напредъка така и така. Предвид вид ана приемника и по-специално верно приемната му част (перпендикулярно) ползват най-обикновен модул - едва ли е криптиран, едва ли е някакъв сикуънс - по-скоро единия бутон е на една честота, втория на +/- няколко херца. Все пак е врата, а не трезор.

По-добре е като говориш разумно, оценявам.
Ако отвориш вратата с друго дистанционно на същата "честота" ще ти подаря 10 врати с монтажа барабар. :-D :-D :-D

Тема "Дистанционни за гараж" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: