От мобилни телефони до цифрови камери
viho - помощник
cybersas написа:
Тц, хич не съм твърдоглав. Jumping code има, ама в песните - иначе си е wave.

Няма никакво значение чие производство са дистанционните, а на каква честота излъчват. Ти ги изкара бахти сложните дивайси :) Ще информирам за напредъка така и така. Предвид вид ана приемника и по-специално верно приемната му част (перпендикулярно) ползват най-обикновен модул - едва ли е криптиран, едва ли е някакъв сикуънс - по-скоро единия бутон е на една честота, втория на +/- няколко херца. Все пак е врата, а не трезор.

По-добре е като говориш разумно, оценявам.
Защо не погледнеш чипа вътре в дистанционното пусни името тук и на каква честота е носещата честота .
Иначе и най менте дистанционно е с код и то повече от 5-6 бита .
cybersas - специалист
Утре не съм на работа - все пак е петък :) Ще видим каква е честотата, и ще опитам да я отворя с няколко други дистанционни, а аз имам няколко (по-особени да ги наречем).

Все пак по-горе имаше оферта за 10тина врати със все монтажа, ака успея, което си е стимул :) Аз съм честен - ако не се получи - ще пиша в понеделник и ще си посипя главата с пясък :)

Все едно - остава открит въпроса за дистанционните - какви са и от къде. Ще опитам да направя по-добри снимки и на дистанционното и на приемника.

Благодаря на всички отзовали се до тук. Е-дизайн, нищо лично, може би прекалих с тона - съжелявам.

Приятен и спорен уикенд.
krasiorocknroll - специалист
Аз си купих ето това за централното на колата
http://constructor.bg/shop/product_info ... s_id=12020
Вярно че не е от най-евтините,но си струва парите. :)
kozl - майстор
Това е предавател (дистанционно) за бариера.
Прикачен файл:
Resize of P5090054.JPG
Resize of P5090054.JPG (102.71 KиБ) Видяна 3949 пъти
Чипа е HCS200.
Ако чипа ти е от този вид послушай edesign да не береш ядове като мен. Кода е скачащ. Състои се от два пакета. Първият излъчен пакет е уникалено код за всеки чип и представлява "името" на чипа и не се променя при всяко излъчване, така приемника го записва и след това разпознава предавателя по него. Втория пакет е кода за задействане, който всеки път е различен. Това е цялата хитрост на скачащия код, че след всяко излъчване кода се променя, като приемника следи да не задейства при повторение на вече приет код съвпадащ по първи и втори пакет.
Ако чипа е с постоянен код - нещата са елементарни. Аз освен сниманото имам и комплект от Конрад, който е с постоянен код.
ditronix - специалист
Te на КОНРАД могат да са с постоянен или със скачащ код. Разликата е няколко лева-десетина ако комплектът е с две ДУ,даже май е и по-малко. Много страсти са се развихрили в темата,гледам.... edesign е прав, kozl-също. Сигналът е кодиран и уникален за всяко ДУ,особено пък за "скачащото". Няма как да настроиш честоти с разлика няколко херца при основна примерно 433 MHz ,да не говорим за повече. Ако това се направи,ще е уникално изпълнение!
allen - напреднал
Здравейте някой може ли да помогне с настройка на дистанционно с този вид платка. Едното ми дистанционно работи а другото не. Смених батерии и същата работа. Мисля, че не е програмирано.Изображение

Прикачен файл

20210401_205144.jpg
kozl - майстор
Първо провери дистанционното при автоключар дали излъчва кодиран сигнал, защото може да се е повредило.
Ако работи, вероятно с бутона на приемника в някаква комбинация със показанията на светодиода ще може приемника да приеме и другото дистанционно ако е същото като работещото.
Най-добре е да се разпознае производителя и да се открие упътване за обучение на дистанционните, защото при някаква комбинация може да се изтрият всички записани дистанционни и тогава нито едно няма да работи (ако се ползват повече).
ben84 - специалист
На модул ДУ М10 като натиснеш микро бутоня за повече от секунда и диода почва да мига червено. После натискаш копче на дистанционното, диода мигва в зелено за миг и ключа е разпознат.

Ама тоя модул дали е като оня модул?

Модел трябва... и упътване.

Май е това http://steinberger.bg/userfiles/product ... 16efc3.pdf

Успех!
allen - напреднал
пет апр 02, 2021 9:22 pmben84 написа:
На модул ДУ М10 като натиснеш микро бутоня за повече от секунда и диода почва да мига червено. После натискаш копче на дистанционното, диода мигва в зелено за миг и ключа е разпознат.
Пробвах този вариант (натискам копчето за програмиране диода светва, после това на дистанционното диода угасва). Но след това не може да управлява вратата. А от другото дистанционно се управлява.
Може би трябва да намеря точния модел но не знам какво да гледам.
Прикачен файл:
20210403_133537.jpg

Прикачен файл

20210403_151518.jpg

Тема "Дистанционни за гараж" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: