От мобилни телефони до цифрови камери
cybersas - специалист
Ха ха - през цялото време съм гледал друга платка. Значи тази е на приемника на дистанционните - но има само един бутон?! През него става някак и ограничаването колко да се пуска и сваля вратата - да не стане вместо добавяне на дистанционни да осъмна с врата отворена на половина? :)

Прилагам снимка и на дистанционното за всеки случай.

Много благодаря на всички отзовали се.
Прикачен файл:
DSCN2770.JPG Приемника
Прикачен файл:
IMG.jpg
Дистанционното
IMG.jpg (37.04 KиБ) Видяна 7810 пъти
Gadnyara - специалист
Пробвайте това....Предвид последната снимка, изглежда НЕ е на BSM.
запознаване с дистанционното:
натискате минибутона на платката и отпускате. (свети диод)
Натискате бутон на дистанционното. (диода гасне или светва друг)
Би трябвало вече да управлява вратата.
или
натискате бутона на платката и задържате (диодът мига)
Времето, което държите бутона определя времето, в което ролетката ще се навива/развива.

Всъщност, кое дистанционно от двете имате - пуснали сте две снимки на различни?!
Първото е на BSM, другото - не...
:? :?
cybersas - специалист
Второто си е моето разглобено - първото го намерих просто като пример - същото е на вид?!

Ама аз нямам още едно дистанционно - точно това искам - да имам :) Това си ми е обучено :)
Gadnyara - специалист
cybersas написа:
Второто си е моето разглобено - първото го намерих просто като пример - същото е на вид?!
Точно на вид изобщо не е същото! А грешното задание ни доведе грешно до BSM.
cybersas написа:
.... аз съм горе-долу в тоя бизнес, зная от къде да си купя дистанционни....
cybersas написа:
Ама аз нямам още едно дистанционно - точно това искам - да имам :) Това си ми е обучено :)
Е, купете си, без него не става. :-D
После го запознавате с модула!

А какво пречи да си поиграете с наличното предавателче - нали има два бутона!?
cybersas - специалист
Gadnyara написа:
А какво пречи да си поиграете с наличното предавателче - нали има два бутона!?
Има, да - работи само горния :) Ясно, че мога да си поиграя - ама не ми е до игри - трябва ми още едно поне дистанционно. И да става обучението - ок - ще се наиграя:)

Благодаря за разясненията до тук - явно не е от БСМ. Е, от къде е - и батерията му е идеотска - 2 дни докато намеря такава, поне си купих 3 бр :) 12В 27А

Едно време на колата ми беше такова някакво - дали не е някой МАК или що ли?!

Ще помогне ли, ако разчастя приемната платка от кутията - белким на гърба й да пише нещо - означение или кво?

Много кофти така - с едно дистанционно... Те на това и разчитат мама им :finga:
edesign - специалист
колко се изписа за някакви 30 лв :shock:
в какъв бизнес си не знам ама явно от електроника хал хабер нямаш... от снимката ти нищо не се вижда абсолютен мазал...
на това дистанционно поне нещо име марка нямаш ли, като отидеш във фирмата да си поръчаш дистанционно как питаш - "Трябва ми дистанционно за моята гаражна ама вие се сетете какъв модел е"
cybersas - специалист
edesign написа:
колко се изписа за някакви 30 лв :shock:
в какъв бизнес си не знам ама явно от електроника хал хабер нямаш... от снимката ти нищо не се вижда абсолютен мазал...
на това дистанционно поне нещо име марка нямаш ли, като отидеш във фирмата да си поръчаш дистанционно как питаш - "Трябва ми дистанционно за моята гаражна ама вие се сетете какъв модел е"
Що ставаш смешен - не мога да разбера :) Ако имах марка - нямаше да питам, сладур. Във "фирмата с вратата" - няма какво да питам - това им е услугата - 30 лв/дистанционно - no questions asked.

Сега - сещаш се, че тази врата не струва 100 лв :) Т.е. не съм за 30те лева, сладък. За толкова пари продаваме дистанционни ( в нашия бизнес ), дето правят доста повече неща от това - он/офф

Снимката на платката можеш да натиснеш - ще ти се покаже с повече детайли - толкова от макрорежима на Canon D20. Не го носех в офиса и се наложи да сканирам дистанционното на Ксерокса - затова е такова омацано, но явно на спецовете им стига - мога и него да снимам в Хай-деф, ако има нужда де :drinkers:

Та благодаря на всички с полезните мнения, а на такива като теб пожелавам повече мислене и осмисляне на прочетеното.
edesign - специалист
Пиша защото това "сладък" ме подразни но няма да те съдя.
До тук не виждам някои да ти е дал какъвто и да е съвет просто догадки. Кутийките за дистанционни не са много видове на пазара важно е какво има в тях. Ние също произвеждаме дистанционни и използваме същата кутийка и имаме и три бутонни.
Въпроса е името на чипа в предавателя ако е микроконтролер (нещо такова ми се вижда от мазала на microchip) то значи предавателя е с фиксиран код, ако пише HCS то е със скачащ. Фиксираният мога да ти го клонирам до безкрай със същия код, но както казах не се чете. Но услугата също няма да е по-евтина от 30лв, и тъй като ти казваш, че не ти е за 30те лева то не разбирам защо не си купиш от "фирмата с вратата", която предлага безизвестни врати...
cybersas - специалист
Фирмата е Ролпласт и със сигурност е доста по-голяма от вашата.

На PIC контролера номера е ясен, на дистанционното също.

Ще се оправя и сам, благодаря. Извинявай за "сладък" - смотан комплексар си просто. "Скачаща" е майка ти - кодът е или постоянен или плаващ - това на български.
cybersas - специалист
Gadnyara написа:
Е, купете си, без него не става. :-D
После го запознавате с модула!
Така де - ама от къде да го купя - бих купил 5 - да си имам :) Голяма мъка - ако го снимам по-добре ще може ли да се разпознае някак? На прага съм да го дам да видим каква му е честотата и сикуънса. Ама вече става все едно НАСА ще пробиваме хех

Тема "Дистанционни за гараж" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: