• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 34
От мобилни телефони до цифрови камери
DMN - майстор
При аналоговата телевизия имахме едни проблеми, при цифровата сега други. От известно време наблюдавам това характерно накъсване на цифровия образ, което се получава и при мен и се опитвам да си обясня причината .Ползвам цифров некодиран сигнал от кабелен оператор свързан директно към телевизора. Забелязах, че накъсването се появява, когато включвам и изключвам индукционен поялник или адаптер(токоизправител с трансформатор) в ел. мрежата. Накъсванията обаче се появяват от време на време и без да правя нищо, явно от подобни смущения наоколо. Нивото на силата на сигнала по показанията на телевизора варират от 74 до 91 (100 е максимума) за различните канали. Аз също си помислих, че може нещо телевизора ми да не е в ред. Направих си експеримент. Сложих друг по-стар телевизор с външен цифров декодер с активна стайна антена близо до моя, на който му сложих една обикновена телескопична антена от радио. И двата ги включих да приемат ефирна цифрова телевизия. Реагираха заедно на смущенията(накъсваха картината и звука), явно причината не беше в моя телевизор. После изключих захранването на усилвателя на антената на декодера, сигнала спадна и декодера започна да се държи доста нестабилно на смущенията предизвикани от мен – накъсванията бяха повече и по-дълги, спрямо тогава, когато сигнала беше по-силен.
Ами какво да обяснявам, то е ясно - когато цифровия сигнал е слаб и с лошо качество, се влияе от подобни смущения много повече, особено и ако смущенията са по-силни, а някои канали с по-слаб сигнал, на тях се отразява повече.
А в началото на темата си бях дал мнението - защо се вижда само единия мултиплекс. Антената(в повечето случаи) не приема с еднакво усилване всички честоти и при слаб сигнал това се вижда най-добре. Не ангажирам никого с мнението си :) .
Теодора - напреднал
kozl - И аз бях получила дефектен приемник от Близу, изглежда, често се случва. Помрънкаха и го смениха. После може да са го дали на вас. Или пък аз съм получила вашия. :rolleyes:
Телевизорът е нов модел, но това не му е първото работно място, мисля, че е наред.

nikolson - Знам, че "България он еър" е на друг мултиплекс, но не знам, дали това трябва да се отразява на качеството. Не ми е ясно по какво се различават мултиплексите, различно ли излъчват? Може ли да получавам добър сигнал само от единия мултиплекс? :?
todortv - майстор
Теодора написа:
.... Може ли да получавам добър сигнал само от единия мултиплекс? :?
Да, прави ми впечатление в различни региони, този е с най-добър интензитет.
gogyto - специалист
Теодора написа:
Не ми е ясно по какво се различават мултиплексите, различно ли излъчват? Може ли да получавам добър сигнал само от единия мултиплекс? :?
Да може, в по горен банд силата на сигнала пада,а също така зависи и от антената.Това се отнася най-вече за райони по отдалечени от предавателя излъчващ сигнала.
kozl - майстор
nikolovvd написа:
Виж модела на телевизора и потърси в нета обновяване на софтуера за този модел. Може и да извадиш късмет!
В инструкцията за експлоатация прочетох, че софтуерния ъпдейт се извършва през каналите на програмите :? Иначе USB е само за четене на мп-тройки и Jpeg файлове. И не ми е ясно как ще си общува ТВ-ито с компа.
Обаче само в английския превод и to само на едно място e написано, че телевизора е с DVB T mpeg2.
То като се скапа приемника и от кабелната ме питаха има ли слот - има и ми го смениха с САМ модул, ама нищо не стана и още една смяна с работещ приемник без HDMI изходи (скръндзи). Та чак тази година се преборих за нов (без да го плащам).
В крайна сметка ще се наложи да го подкарам с външен приемник.
kozl - майстор
Е от Цифроним ООД са с 0,1 крачка по-напред до България - става само за БТВ-и, а в Унгария работи.
Значи ако системата е "УН" -каналите се появяват, ако е "Бъл" само БТВ-и. :lol:
Теодора - напреднал
:rolleyes: Какво значи "БТВ-и", "Система "УН" и "Бъл"?
kozl - майстор
Би Ти Ви е канал излъчван по ефира.
А другото :-D е закачка УНгария и БЪЛгария :lol: :lol: :lol: :lol:
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 34

Тема "Ефирна цифрова телевизия" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: