• 1
  • 28
  • 29
  • 30
  • 31
  • 32
  • 34
От мобилни телефони до цифрови камери
kozl - майстор
Прикачен файл:
лого антена_1.jpg

Тази антена още се ползва в София през усилвател де.
Все пак и нея ще трябва да подменям.

Сега се занимавам с тази:
Прикачен файл:
Philips SDV 8622.jpg
Philips SDV 8622.jpg (43.56 KиБ) Видяна 2464 пъти

Интересното е, че пише усилване 40dB, а в инструкцията пък пише, че усилвателят не е включен в комплекта. Аз за това я купих, защото си имам усилвател. Обаче как се предлага с 40db усилване, като няма усилвател в комплекта и защо като няма усилвател пък в комплекта е включена този инжектор :?

Прикачен файл:
power inserter.jpg

+ адаптор за захранване с 6V DC :? :? :? :? :? :? :?
VLADO66 - майстор
пет май 17, 2019 12:01 amсамоход написа:
Това Кошарица на морето ли е?
Да, но като погледнах картата с предавателите тая кула я няма.
самоход - специалист
Ами, без притеснения щото точно тази кула я няма!
До "Чиплака"- Бургас, трасето е около 40 км и е тотално открито. До кула "Еделвайс" трасето е 6 км и е със закритие около 60-70 метра на 1 км от селото, но все пак излъчването е 1 кВт.
Според мен, устойчив прием ще се получи с малко антенно-фидерно устройство, сметнато за 49-ти канал /698 МХц/.
VLADO66 - майстор
пет май 17, 2019 12:17 pmсамоход написа:
Ами, без притеснения щото точно тази кула я няма!
До "Чиплака"- Бургас, трасето е около 40 км и е тотално открито. До кула "Еделвайс" трасето е 6 км и е със закритие около 60-70 метра на 1 км от селото, но все пак излъчването е 1 кВт.
Според мен, устойчив прием ще се получи с малко антенно-фидерно устройство, сметнато за 49-ти канал /698 МХц/.
Благодаря.Селото ми е Бургаското Приселци зад Обзор. Ще видя там как е, като на първо време мисля да направя прословутата антена от бирени кенчета.
самоход - специалист
За Приселци - едно телче вертикално директно в буксата с дължина 10,7 см и ще заспи.
Иначе, може да се види едно публикувано на 12 март 2015 в 10.29 pm в този форум за доизяснаване на някои въпроси :-D .
gogyto - специалист
пет май 17, 2019 7:53 amkozl написа:
лого антена_1.jpg


Тази антена още се ползва в София през усилвател де.
Все пак и нея ще трябва да подменям.

Сега се занимавам с тази:

Philips SDV 8622.jpg


Интересното е, че пише усилване 40dB, а в инструкцията пък пише, че усилвателят не е включен в комплекта. Аз за това я купих, защото си имам усилвател. Обаче как се предлага с 40db усилване, като няма усилвател в комплекта и защо като няма усилвател пък в комплекта е включена този инжектор :?


power inserter.jpg


+ адаптор за захранване с 6V DC :? :? :? :? :? :? :?
Пък аз си мисля че има усилвател и той е вграден в антената,та адаптера е ако устойството с която гледате ефирната няма опция да подаде напрежение към усилвателя в антената.
kozl - майстор
Вероятно има усилвател в кутията, но е капсулована без опция за винтове за отваряне.
Освен това от нета изкарах следното описание, според което има усилвател в кутията на антената.
Обаче изхвърлих това де беше в опаковката и там на картинките имаше м-у позиция b и a нарисуван усилвател.
Пак ще пробвам и ако е с усилвател, това не е моята антена. Ще търся без усилвател.
Тази ще замени логопериодичната от снимката по-горе.

Всъщност от описанието под схемата на стр.7 в т. с и от текста в скобите съм се заблудил.
Явно антеката е с усилвател.
Последна промяна от kozl на пет май 17, 2019 3:06 pm, променено общо 2 пъти.
gogyto - специалист
пет май 17, 2019 2:37 pmkozl написа:
Вероятно има усилвател в кутията, но е капсулована без опция за винтове за отваряне.
Освен това от нета изкарах следното описание, според което има усилвател в кутията на антената.
Обаче изхвърлих това де беше в опаковката и там на картинките имаше м-у позиция b и a нарисуван усилвател.
Пак ще пробвам и ако е с усилвател, това не е моята антена. Ще търся без усилвател.
Тази ще замени логопериодичната от снимката по-горе.
Няма проблем да се ползва и без усилвателя, казвам го защото имам подобна, малко по стар модел от първите "модерни" антени. Иначе пускаш напрежение от устройстовто или адаптера и ако се вдигне сигнала значи има усилвател...но съм на 99% сигурен, че има такъв в нея.
kozl - майстор
Да мерси за подкрепата, но аз имам усилвател и ще потърся по-евтин вариант, а тази вече има друго предназначение. Също ми бе интересно, е че в ръководството има съвет, че може да се боядисва корпуса на филипсовата антена.
самоход - специалист
Само да питам, за в кой край на България се говори за този прием?
  • 1
  • 28
  • 29
  • 30
  • 31
  • 32
  • 34

Тема "Ефирна цифрова телевизия" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: