От мобилни телефони до цифрови камери
Chefo77 - майстор
Привет!
От няколко дни ми направиха спечатление странни леко тъмнеещи синусоиди по екрана на телевизора. Интересното е, че не са еднакви като форма и височина - някои са по-високи и тесни, други са по-ниски и широки ... Някой някаква идея от какво може да е, че започват да ме притесняват... Момчето в сервиза отсреща идея си няма от какво може да е - ако били еднакви, имало логика нещо с лампите да не е наред, но с различна геометрия :? Още повече, че най-дясната има светло петно в основата си ...
Телевизорът е LG 32LH2000. Снимката е леко размазана, но няма как :) Екранът е чист, не е от петна или някой да е рисувал, да се знае :)
Прикачен файл:
P1150711_01.JPG
fbr - майстор
Прах, който се натрупва между матрицата и подсветката.
Chefo77 - майстор
Как се процедира в този случай - отваря се и се чисти, или ... ? В сервиз, разбира се, направи сам в този случай е рисков, поне за мен :)
fbr - майстор
Зависи, не всички панели са лесно разглобяеми, че даже има и неразглобяеми.
ditronix - специалист
Синусоидален прах. Чисти се много трудно. Понякога даже не мое се почисти,особено ако кърпата е за трапецовидни или кълбовидно-трионообразни криви :-D Чефо,ориентирай се към захранване,по-точно кондензаторите на входа на импулсния блок.
hidrazin - майстор
ditronix написа:
Синусоидален прах. Чисти се много трудно. Понякога даже не мое се почисти,особено ако кърпата е за трапецовидни или кълбовидно-трионообразни криви :-D
:shock: :-D
:partyman:
Chefo77 - майстор
Ей! ЕЙ! Ще ме побъркате значи :)
Трябва ли да ги чакам да се влошат съвсем, или колкото по-рано се сменят, толкова по-добре? И имаш ли някаква представа за някакви цени ... ? И още нещо - смяната сложен процес ли е, в смисъл мога ли да се доверя на комшията със сервиза, или да изсипя телевизора в този, който поддържа гаранциите по принцип?
lacezarasia - специалист
Няма как прах да направи такава правилна синусуида. Според мен ditronix е прав.
Chefo77 - майстор
Аз видях какво представлява екран на такъв телевизор ... е няма как там нормално да влезе прах, извинявам се!
Сякаш ми се ще наистина да е прав :)
Нали няма проблем да изчакам със смяната?
hidrazin - майстор
Chefo77 написа:
...Нали няма проблем да изчакам със смяната?
Напротив. Ако наистина е от импулсното захранване може да ти докара много главоболия след окончателното му дефектиране. Включително нерентабилен ремонт и съответно нов телевизор. Е, това в краен случай, но е в кръга на реалностите.
Карай го на доктор. Докато е време.
:partyman:

Тема "Странни синусоиди по екрана на телевизора" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: