От мобилни телефони до цифрови камери
gibson58 - специалист
ok :) , а какво представлява тази шайба? Да не би и на мен да не са ми я дали ,че от нова не прави кой знае какво кафе?
А и от цедката надолу ми стърчи една пружина, която опира директно е кафето в цедката и ми е много странно ,че стърчи така безцелно.
П.С. Аз моята я чистя с веро и гъбка за чинии с твърдата и част или четка за зъби.
lyubohar - майстор
Моята машина е Гагя-италианска.
Между цедката и изходите за кафе има една част която прави каймака.
На предната ми испанска машина беше една гумена шайба с тънки отвори.
velsi - Почетен майстор
Цедката се почиства с нагряване (изгаряне). С газова горелка или на газов котлон. С клещи държиш металната част над пламъка и нагряваш до червено. Натрупаният нагар изгаря и после с почукване върху нещо твърдо просто пада. След като изстине измиваш и става като нова.
MamaMy - майстор
Оказа се, че тези цедки са с нано отвори и са многослойни като отворите са разместени. Никакво ръчкане с нищо. Ако не става с на Велси номера с нагряването, новата поне за АЕГ с дисксистема е 10-12 лв.
gibson58 - специалист
Продължението...
Понеже едва от няколко дни имах време, я занесох на сервиз.От там днес ми произнесоха тежката присъда "трябва да се смени един клапан,който го няма като резервна част"! И ся се чудя дали у кофата или някъде могат да го намерят и сменят? Или щом от един сервиз така са ми казали,ще го кажат и по другите?
Валериус - специалист
Един колега си имаше проблеми с помпата и накрая върза бойлерчето направо за водопровода през един шибърен кран. Налягането на помпата е почти като на нормалното във водопреносната мрежа. Неудобно е ако искаш да я местиш, но е безшумна.
Иначе това клапанче за което ти говорят се намира в самата помпа и е около 3-4 мм, подобно е на това дето е на главата на бойлерчето където се захваща ръкохватката.
ESPACE - майстор
lyubohar написа:
Моята машина е Гагя-италианска.
Това пък Гагя как го измисли. :lol: На Италиански е Гаджа.
Валериус написа:
Налягането на помпата е почти като на нормалното във водопреносната мрежа.
Почти ама не съвсем. Два пъти по високо прави помпата и повярвай ми има значение.
Валериус - специалист
За полупрофесионалните и професионалните може и да има 12-16 атмосфери, но битовите не минават 8-9. Слагал съм манометър от любопитство на помпа на Саеко и си показваше чисто 8 атм. А водопреносната система е с максимално налягане 8 атмосфери, рядко има нагоре. Плюс-минус 1 атмосфера не влияе толкова на качеството на кафето, колкото качеството на самото кафе, едрината на смилане да е избрана според самата машина, както и преди колко време е смляно. До половин час след смилането кафето си запазва органолептичните качества, но след това част от ароматните въглеводороди се изпаряват и остават реално триците. Откакто една българска фирма взе да предлага аромат на кафе, спрях да си купувам мляно кафе, защото добре опечена соя, леблебия, че дори и боб, подходящо смлени и ароматизирани, могат да те заблудят. Питали ли сте се защо като отворите пакетче смляно кафе със всеки изминал ден вкуса е различен и става все по-блудкав? Затова моя съвет е да се взема кафе на зърна, да го смилат пред вас (ако нямате възможност да си го смилате в къщи) и да се държи плътно затворено в съд или опаковка с минимален достъп на въздух, за да ограничим максимално окислението. Извинявам се за лиричното отклонение, но малко информация не е навредила на никого!
lacezarasia - специалист
gibson58 написа:
Продължението...
Понеже едва от няколко дни имах време, я занесох на сервиз.От там днес ми произнесоха тежката присъда "трябва да се смени един клапан,който го няма като резервна част"! И ся се чудя дали у кофата или някъде могат да го намерят и сменят? Или щом от един сервиз така са ми казали,ще го кажат и по другите?
само втора употреба по сервизите. иначе става и без въпросния клапан, но разликата в кафето е огромна.
gibson58 - специалист
Тя горката и с клапан прави умряло кафе,пък представям си без него. :finga:

Тема "Проблем с домашната еспресо машина" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: