• 1
  • 2
От мобилни телефони до цифрови камери
romanpm - майстор
Възможно ли е да се свърже втори Телевизор през коаксиален кабел ~10 м ? Такъв извод липсва по принцип . :?
По причина че съм надвишил лимита или нещо от сорта :lol: не мога да кача снимка на приемника HDMI ZHD200 отзад , ако някой може , моля :)
ZMeyGorianin - майстор
Не зная кой точно модел е моя приемник, но имам изход за коаксиален кабел /RGB мисля че беше/. Свързал съм 10-на метра кабел и външното ТВ си работи.
hidrazin - майстор
Ами като няма такъв изход де ще го пъхнеш?

Изображение

Кой от изходите ползваш сега? И нали се сещаш че ако стане въобще нещо и на двата телевизора ще гледаш едно и също?
:partyman:
fox_vt - майстор
Варинатите са ти или скарта или HDMI кабела да ползваш.Но докато HDMI можеш да намериш 10 метра скарт нз дали има :? Може и композитния те са сравнително компактни като кабел,но както и хидрата каза и на двата тв ще е едно.
velas - специалист
ZHD200 няма модулатор. За целта трябва да добавиш такъв или да положиш още един коаксиален кабел. Слагаш му RCA букси и закачаш на L на аудио и на Pb (или Y) за видео, а на телевизора в RCA вход-а L за аудио и V за видео.
Това е най-евтиния и ефикасен начин за пренасяне на AV сигнал на по-голямо разстояние.
Ако не можеш да запояваш може да си купиш и готов RCA-RCA кабел 10м, но трябва да гледаш да е читав, че доста брум излиза на телевизора, особено ако е LCD или плазма...
romanpm - майстор
Прикачен файл:
1-1-1-DSCF8114.JPG
1-1-1-DSCF8114.JPG (43.43 KиБ) Видяна 10626 пъти
leosat varna написа:
ZHD200 няма модулатор. За целта трябва да добавиш такъв или да положиш още един коаксиален кабел. Слагаш му RCA букси и закачаш на L на аудио и на Pb (или Y) за видео, а на телевизора в RCA вход-а L за аудио и V за видео.
Това е най-евтиния и ефикасен начин за пренасяне на AV сигнал на по-голямо разстояние.
Ако не можеш да запояваш може да си купиш и готов RCA-RCA кабел 10м, но трябва да гледаш да е читав, че доста брум излиза на телевизора, особено ако е LCD или плазма...
По някакъв начин тоя път ми позволиха да кача снимка на изводите
Ако можех да положа друг кабел нямаше да питам :wink:
Щом няма модулатор който да прати видео и звук по тоя коаксиален кабел , значи няма начин без друг кабел което засега е невъзможно :| Предполагам че само видео е възможно защото звукът се чува от другия :roll: ! А тоя COAX за какво е ?
Благодаря ви , това ме интересуваше :partyman: , а че ще гледам същото ми е известно имам 4 -ри приемника . Мога да запоявам откакто ходих на "радиомонтажно дело" преди 32г. :-D
velas - специалист
COAX е аудио изход.
Може да ползваш и AV/IR сендер, но като работят и двата телевизора едновременно ще се получава какафония...
danaildr - специалист
Тези Coax и Optic са SPDIF изходи. SPDIF е Sony Philips Digital Interface, което е стандарт за предавне на многоканален звук (2+1, 4+1, 5+1, 7+1 и различни звукови канали, т.е. български, английски и прочее, ако възпроизвеждания файл има различни звукови канали.), в цифров вид по един меден проводник или по оптично влакно.
  • 1
  • 2

Тема "Свързване Булсат приемник до втори ТВ през коаксиален кабел" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: