От мобилни телефони до цифрови камери
nnikbg - специалист
Здравейте,
Моля за съдействие. Алармата е PARADOX SP4000 с клавиатура К10V . Проблема е ,че сирената която е свързана директно на платката не свири при алармено събитие. Всичко е свързано по схемата и си работи с изключение на сирената. В момента всичко е навързано на масата и вместо сирена (8) съм сложил една крушка 12V/5W и нищо. Някакви идеи.......

Прикачен файл

Paradox.jpg
Paradox.jpg (55.74 KиБ) Видяна 1926 пъти
ivanovbg - майстор
Прочети инструкциите, да не си я забранил поот клавиатурата - тих режим или нещо подобно. А може и нещо по платката да е изгоряло. Снимай я.
nnikbg - специалист
ivanovbg написа:
Прочети инструкциите, да не си я забранил поот клавиатурата - тих режим или нещо подобно. А може и нещо по платката да е изгоряло. Снимай я.
Голям глупак съм! :-D
Предната ми аларма беше с дистанционно, и там веднага след отваряне на врата сирената свирва. При тази с клавиатура има 45 sec закъснение за задействане на сирената. Цял ден загубих да търся къде е проблема а то били някакви си 45 sec.

Сега имам друг проблем.
Чудя се как да накарам PG1 ( програмируемият изход) да сработва при задействане на алармата в режим на пълна охрана и в режим на нощна охрана (Пировете не работят). Това ми трябва за да може СОТа да знае , че обекта е под охрана. Този панел е само с един PG, ако бяха два броя нямаше да имам проблем.

Идеи моля!
lz1wvm - специалист
На секция 220-020401.На секция 221-020701.
Ама това обикновенно трябва да се прави от човека,който е монтирал системата. :partyman:
nnikbg - специалист
lz1wvm написа:
На секция 220-020401.На секция 221-020701.
Ама това обикновенно трябва да се прави от човека,който е монтирал системата. :partyman:
Е да де аз съм този дето си монтира системата в стила на форума "Направи си сам" . За първи път се занимавам с този вид техника и признавам е доста интересно.
Благодаря за съвета. Аз обаче PGто го програмирах така:
220-02-12-01 Arm partition
221-02-11-01 Disarm partition
Сега се мъча с keypad зоната. В инструкциите за монтаж МУК го дават с едно съпротивление последователно , а запознатите казват, че са нужни две . Погледни моля долната скица, така ли трябва да се поставят резисторите от по 1 kO ?
Поздрави

Прикачен файл

Paradox.jpg
Paradox.jpg (57.12 KиБ) Видяна 1866 пъти
lz1wvm - специалист
nnikbg написа:
Чудя се как да накарам PG1 ( програмируемият изход) да сработва при задействане на алармата в режим на пълна охрана и в режим на нощна охрана (Пировете не работят). Това ми трябва за да може СОТа да знае , че обекта е под охрана. Този панел е само с един PG, ако бяха два броя нямаше да имам проблем.

Идеи моля!
Ами изхода до колкото разбрах,ще го ползваш за аларма.Та за това ти написах тези цифри.А в следващия пост разбирам,че ще го ползваш за други работи....та уточни ги тези неща.
А за долната скица,сложи си двете съпротивления(както си му е реда),щото иначе трябва пак да програмираш определената зона. :partyman:
съб фев 08, 2014 9:38 amnnikbg написа:
ivanovbg написа:
Прочети инструкциите, да не си я забранил поот клавиатурата - тих режим или нещо подобно. А може и нещо по платката да е изгоряло. Снимай я.
Голям глупак съм! :-D
Предната ми аларма беше с дистанционно, и там веднага след отваряне на врата сирената свирва. При тази с клавиатура има 45 sec закъснение за задействане на сирената. Цял ден загубих да търся къде е проблема а то били някакви си 45 sec.

Сега имам друг проблем.
Чудя се как да накарам PG1 ( програмируемият изход) да сработва при задействане на алармата в режим на пълна охрана и в режим на нощна охрана (Пировете не работят). Това ми трябва за да може СОТа да знае , че обекта е под охрана. Този панел е само с един PG, ако бяха два броя нямаше да имам проблем.

Идеи моля!
Как спря закъснението от 45с

Тема "PARADOX SP4000 проблем със сирената" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: