От мобилни телефони до цифрови камери
mironcho - специалист
домашни любимци нямате, а квартални котки?
kozl - майстор
съб ное 17, 2018 8:00 pmИна Стоянова написа:
Здравейте, майстори! SOS!!! Днес ми инсталираха за пореден път лампа със сензор- третата под ред! Първата не се включваше,
втората чакаше да си легнем и запчваше да се включва сама (нямаме домашни любимци) зивеем в къща, която е последна на улицата
и няма движение за да и влияят светлини от превозни средтсва-пълна тъмница. Днескашната-третата реши да поръжава на прдходната си дружка. След 1 час работа започна да се включва и тя без видима причина. Ако занеса и тази за подмяна,ще ме замерят с нея...
Възможно ли е да има проблем с кабелите, който да е приачината за това, или си имаме призрак?!?! Дайте съвет, моля ви! :?
Обаче я опишете къде се намира тази лампа и къде вие и как я наблюдавате и каква е лампата.

Вчера бяхме на гости. Хазяите имат в коридора и се оплакаха от същото.
А като сте 9 дупка на кавала убедете се, че лампата не се самосветва поради промяна на напрежението в мрежата.
Насекомите, примерно хлебарките също могат да задействат сензора.
Призраци и полтъргайси не познавам и съответно не знам какви са им възможностите.


И понеже темата е "не изгася" да постна и примера с плафона от коридора пред стълбището, който над година работи успешно и преди две седмици започна да не гасне. Първото което направих - смених му вградения датчик с нов от Щайнбергер. Сега старият стои разкостен, обаче нема време за ремонт. При теста се оказа, че след подаване на напрежение няколко пъти датчика сработва нормално и примерно след 5 път не изключва. След рестартиране на напрежението към датчика процедурата се повтаря. Отписвам залепване на контактите на релето. При повече време ще проверя като престане да гасне има ли напрежение на базата на транзистора към релето, за да пръхвърля подозрението към платката с логиката.
ky-kyy - майстор
Изображение

Ей тая гад. Когато и сложа стъкления капак, не иска да угасва. Релето прецъква само и до там. Без капака, си гаси.....Мислех нещо гайката, която държи стъклото, да не прави беля, затягах, разхлабвах....Със стъклото ли е, не иска да гасне и това си е.... :rolleyes:
kozl - майстор
Освен да не са затегнати винтовете на корпуса на PIR шалтера и като натегнеш гайката да се разтваря корпуса, а вътре да има нейде лош контакт, най-вероятно към тримерите за настройка :?
ky-kyy - майстор
нед ное 18, 2018 6:05 pmkozl написа:
Освен да не са затегнати винтовете на корпуса на PIR шалтера и като натегнеш гайката да се разтваря корпуса, а вътре да има нейде лош контакт, най-вероятно към тримерите за настройка :?
Нямах време, да се занимавам повече и я оставих така, без капак. Писах тук, защото едва ли само при мен, ще се е случило, нещо подобно.
kr1100 - майстор
@"Ей тая гад." Най-вероятно потенциометъра за времезакъснението е дал фира или е пресилен при въртене. Китайска му работа.
Офф имам 3 такива плафона от 2014- работят си.
ky-kyy - майстор
нед ное 18, 2018 6:11 pmkr1100 написа:
@"Ей тая гад." Най-вероятно потенциометъра за времезакъснението е дал фира или е пресилен при въртене. Китайска му работа.
Офф имам 3 такива плафона от 2014- работят си.
Работи си перфектно, когато не е поставен капака. Явно, както каза kozl, като натегна гайката, разбутвам някоя кофти спойка....Не е проблем, да я засиля и да сложа друга лампа, ама пък защо ще ми прави тия византийски номера, баш на мене :-D

Тема "Датчик за движение - не изгася лампите" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: