От мобилни телефони до цифрови камери
Neno Er - специалист
Ясно. Значи или да търся филтър, или да сменя сензора, или да ползвам лампата с обикновен ключ.
hidrazin - майстор
Това се води френелова леща за PIR сензор. В Китай струва няма и 30 стотинки.
За съжаление най-малката бройка дето може да поръчаш е 10 лещи ама тогава излиза над лев бройката.
Ако не намериш такава може да пробваш с някаква обикновена леща. Каквато намериш.
Само гледай датчика на платката да е във фокуса на лещата. Може да се налижи да сложиш зад лещата и някаква матова пластмаса.
Нищо не губиш. Така и така в момента не върши работа.
Може пък и някой от форума да се обади ако има някой дефектен сензор. :?
:partyman:
kozl - майстор
Аз имам около 10-на обаче от датчици за алармена система и формата педполагам е по-друга. И как ще закрепи различна форма :?
hidrazin - майстор
Е говоря ако някой има от малките. Пък и то беше хубаво Neno Er да пише какъв е диаметъра на лещата.
То и тези малките са доста размери и едва ли някой ще има точно този модел, ама е по-лесно да се присади някаква с подобен размер.
:partyman:
Neno Er - специалист
Прикачен файл:
unnamed.jpg
unnamed.jpg (23.66 KиБ) Видяна 1798 пъти
Ето го датчика.
hidrazin - майстор
Е те такъв нямам изгорял. Минаха ми 1-2 дефектни но ги подмених като гаранционни.
С тая халогенна пура не е ли набутващо? Самите пури са доста некачествени бързо заминават.
Освен това и лапат ток като ламя. Не се ли замисляш за един LED прожектор с PIR ?
Пък и като гледам твоя вече му е доста изгоряла пластмасата, ръжда ... :?
Ама ти си знаеш де.
:partyman:
Neno Er - специалист
Тогава ЛЕД не бяха толкова достъпни, а е ръждясала понеже е на вън.
Пурата беше 150W, но след като изгоря сложих 100W.
Найстина консумира доста, но е в един селски имот който не се обитава постоянно.
Идеята ми бе да отремонтирам фенера, но ще го сменям.
hidrazin - майстор
Е ти пак може да го отремонтираш. Самия прожектор ще остане и ще смениш само датчика. Продават се отделно.
http://www.mikimak.com/?function=detail&id=13097
http://www.mashinite.com/offers/view/10179
Нещо такова като цена. Повече от това не си заслужава да даваш. То целия е 20-тина лева.
:partyman:
Здравейте, майстори! SOS!!! Днес ми инсталираха за пореден път лампа със сензор- третата под ред! Първата не се включваше,
втората чакаше да си легнем и запчваше да се включва сама (нямаме домашни любимци) зивеем в къща, която е последна на улицата
и няма движение за да и влияят светлини от превозни средтсва-пълна тъмница. Днескашната-третата реши да поръжава на прдходната си дружка. След 1 час работа започна да се включва и тя без видима причина. Ако занеса и тази за подмяна,ще ме замерят с нея...
Възможно ли е да има проблем с кабелите, който да е приачината за това, или си имаме призрак?!?! Дайте съвет, моля ви! :?
hidrazin - майстор
Най вероятно ще е от някой критърс... :?
:partyman:

Тема "Датчик за движение - не изгася лампите" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: