От мобилни телефони до цифрови камери
zmiori - специалист
Балансното съпротивление се слага където ти "падне" по веригата. Н.с.-сом. Вместо ком споко можеш да ползваш и минуса. Да ползваш пожарната зона за тамперите си е не лоша идея. Навръзваш ги на "синджир" и в зоната/пожарната/. В клавиатурата единия край в минуса другия на зоната /ако небъркам з8/.
zmiori - специалист
Балансното съпротивление се слага където ти "падне" по веригата. Н.с.-сом. Вместо ком споко можеш да ползваш и минуса. Да ползваш пожарната зона за тамперите си е не лоша идея. Навръзваш ги на "синджир" и в зоната/пожарната/. В клавиатурата единия край в минуса другия на зоната /ако небъркам з8/.
Сега погледнах схемата за пожарната зона маи няма да се получи ако е декларирана като пожарна, ако е декларирана като 24 часова става.
Последна промяна от zmiori на пон сеп 29, 2014 9:22 pm, променено общо 1 път.
iliyanpitbul - напреднал
Добра вечер. Темичката е доста стара,но моята 727 все още ми служи вярно и имам малко питания. Имам все още една свободна зона на която искам да включа два датчика реагиращи на счупено стъкло. Има кабел от всеки един датчик до централата 6х0.22. Както има възможност да се изтегли кабел и между датчиците. Въпроса е как да ги свържа?
Въпрос 2. Има ли опция да се свърже на една зона към пир-а за движение и мук който да следи отварянето на прозореца в стаята? Пира си работи и сега идеята е да се пуска кабел само от пира до мука на прозореца.
Nimi - специалист
И на двата въпроса отговора е един и същ.
Свръзваш последователно датчиците.
iliyanpitbul - напреднал
Благодаря. В момента във всеки пир датчик имам съпротивление 1 к.ом. Като добавя на дадения пир последователно и 1 мук,трябва да:
Нищо не променям
Добавям някъде по веригата между пира и мука още 1к.ом. Къде?
Махам 1к.ом и слагам 2.2к.ом. Къде?
Предполагам,че на двата последователно свързани за счупено стъкло отговора ще е идентичен?
zmiori - специалист
Чакай сега. Малко е по сложно. Съпротивлението трябва да обхване и двете релета.
iliyanpitbul - напреднал
Т.е. да махна 1к.ом. от пира и в началото на веригата за конкретната зона (на платката) да сложа 2.2к.ом. ?
zmiori - специалист
Не не така.
Първо има ли EOL съпротивление?
Ако няма не е проблем да сложиш едно съпротивление на Z и com. от 1 кО.
iliyanpitbul - напреднал
На платката имам съпротивление само на празните зони. За останалите зони всяка е самостоятелна с по 1 пир и съпротивлението от 1к.ом се намира в самия пир. Там е по съвет от форума който получих преди доста години когато си изграждах системата. Не знам колко е правилно,но до сега си работи нормално и безотказно.
lz1wvm - специалист
zmiori написа:
Не не така.
Първо има ли EOL съпротивление?
Ако няма не е проблем да сложиш едно съпротивление на Z и com. от 1 кО.

Не бъркай питащия,става въпрос за ЕСПРИТ 727.Там няма съпротивление между зона и ком. на датчика.


iliyanpitbul
Прочети мнението на Nimi и си свържи датчика(пир или мук) последователно,без да добавяш никакви съпротивления. :partyman:

Тема "алармена система Paradox + GSM комуникатор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: